Reklama
ces_0011
galeria_war
tychy_0011
rato_0011
base_0011
budma_2016_poznan

Czas na BUDMĘ!

Znamy termin przyszłorocznego spotkania branży budowlanej w Poznaniu! Kolejna, jubileuszowa odsłona Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbędzie się od 2 do 5 lutego 2016 roku, pod hasłem INSPIRACJE * WIEDZA * BIZNES.

rako_0011234

RAKO rozszerzenie programu basenowego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów budujących baseny przydomowe, hotelowe czy rekreacyjne, program basenowy RAKO jest systematycznie rozszerzany o płytki odbiegające wzorniczo od typowych okładzin basenów sportowych, a przeznaczone dotąd dla wnętrz mieszkalnych bądź publicznych.

oborniki_001

Centrum Rekreacji Oborniki – od wczoraj do dziś

Po trwającej wiele lat budowie, mieszkańcy Obornik i okolic doczekali się centrum rekreacji z prawdziwego zdarzenia. Po ostatniej rozbudowie, w dniu 10 stycznia 2015 r. pierwsi szczęśliwcy mogli skorzystać z nowych form rekreacji w Centrum Rekreacji Oborniki

ces_0011

System kogeneracyjny w Aquaparku „Wodny Świat” w Kudowie-Zdroju

W lutym 2014 r. na terenie Aquaparku „Wodny Świat” w Kudowie-Zdroju został zainstalowany, uruchomiony i oddany do użytku system kogeneracyjny na bazie silnika tłokowego zasilanego gazem ziemnym.

unijne_baseny

Unijne baseny 2007–2013

Mimo że w ramach perspektywy unijnej 2007–2013 środki będą wydawane jeszcze do końca przyszłego roku, już teraz można pokusić się o pierwsze podsumowanie. Do bilansu zachęca także niedawna 10. rocznica wstąpienia polski do Unii Europejskiej. Jakby na to nie spojrzeć, ostatnie kilka lat to najlepszy okres dla basenów i pływalni w historii Polski.

serapool_0011

Rynna przelewowa niejedno ma imię

Rynna przelewowa, czyli zewnętrzna część basenu odprowadzająca wodę do systemu uzdatniania wody albo – zwykle tylko w przypadku przestarzałych instalacji – do kanalizacji, może przybierać różne formy.

piech_001

Porównanie faktycznego zużycia wody na krytej pływalni z zaleceniami w obowiązujących normach i rozporządzeniach

Problemy zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej dla krytych pływalni są bardzo ważne z punktu widzenia kosztów dostarczenia tych mediów i warunków projektowania oraz prowadzenia eksploatacji. Podjęte próby oceny zużycia tych mediów w kilku obiektach spotkały się z trudnościami związanymi z brakiem urządzeń pomiarowych w poszczególnych węzłach technologicznych krytych pływalni.