Reklama
mode-0281
brama-0281
fabrykawody-001
trans-02811
sera-02811
poll010102

Fotometr PoolLab® 1.0

Fotometr PoolLab® 1.0 o potrójnej długości fali do profesjonalnej analizy wody w basenach i spa.

zawor_0128

Zawór dozujący środki chemiczne – typ TC/ZDoz

Zawory dozujące stosowane są w instalacjach uzdatniania wody basenowej i wodociągowej. Umożliwiają one dozowanie środka chemicznego do środka przekroju rurociągu poprzez regulowaną lancę. Konstrukcja zaworu umożliwia jego wyjęcie z rury i czyszczenie bez zatrzymywania przepływu wody. Lanca dozująca wyposażona jest w zawór zwrotny.

termtwar-0281

Chcesz odpocząć na Warmii? Termy Warmińskie czekają!

Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to pierwszy w Polsce północnej obiekt, w którym wykorzystano naturalne złoża wód termalnych. Warto odwiedzić ten nowoczesny obiekt i przekonać się, jakie atrakcje kryje w sobie ten szklany kompleks.

omowienie-0281

Omówienie projektu nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych

Minęło już 6 lat obowiązywania przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 656 ze zm.), aktów wykonawczych do niej wydanych oraz przepisów ściśle z nią powiązanych, regulujących głównie zagadnienia związane z obszarami wodnymi, zapewnieniem bezpieczeństwa w sferze pomocy medycznej i bezpiecznymi warunkami wypoczynku nad wodą dzieci i młodzieży.

rat-0241

Zatrudnienie ratownika na pływalni

W ostatnim czasie wśród zarządzających pływalniami ponownie rozgorzała dyskusja dotycząca zagadnienia konieczności uzyskania zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonywanie ratownictwa wodnego przez podmioty zarządzające tymi obiektami (w przypadku bezpośredniego zatrudniania przez nich ratowników wodnych) lub zamiennie obowiązku zlecenia wykonywania tej usługi w postaci outsourcingu wyłącznie podmiotowi uprawnionemu do wykonywania ratownictwa wodnego.

mode-0281

Modernizacja Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej

Choć przez ostatnie kilkanaście lat doszło do ogromnych zmian w polskiej branży basenowej, polegających na wzroście jakości i dostosowaniu się do oczekiwań klientów, ciągle pozostają obiekty, które wymagają renowacji bądź też gruntownej modernizacji. W ostatnim roku do grona wyróżnionych inwestycji z pewnością zaliczyć można remont i modernizację systemu uzdatniania wody basenowej na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.

zastosowanie-0281

Zastosowanie koagulacji objętościowej w układzie oczyszczania popłuczyn z filtracyjnych systemów basenowych

W związku z wejściem w życie rozporządzenia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach [1], projektanci oraz zarządcy obiektów basenowych w ostatnich latach byli szczególnie skupieni na poprawie technologii wody basenowej.

wrocsauna-028

Nowe atrakcje w Aquaparku Wrocław

Na przełomie stycznia i lutego br. kompleks basenów rekreacyjnych Aquaparku Wrocław wzbogaci się o dwie nowe atrakcje – ogrzewane pomieszczenia do relaksu o funkcjach wspomagających zdrowotność: tepidarium i halodarium.