Reklama
vario_head
sch_0011221
sch_002
serapool_0011
lifting_001
sympozjum_pol

SYMPOZJUM „INSTALACJE BASENOWE – projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja, finansowanie”

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI Instytutu Inżynierii Wody i Ścieków Politechniki Śląskiej w Gliwicach uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w X Sympozjum Naukowo-Technicznym nt.:
INSTALACJE BASENOWE projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja, finansowanie

pcs_001

Sterowanie atrakcjami basenowymi z panelu sterownika PCS

Funkcjonalność sterownika basenowego PCS została rozszerzona o dodatkową możliwość – sterowanie oświetleniem i atrakcjami basenowymi. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy kontrolować i zarządzać pracą całego układu technologicznego.

rako_0011234
RAKO rozszerzenie programu basenowego
probiko_001123
Urządzenia UV – seria PROTEC
piraya_0011
Odkurzacz Piraya
lokale_tech
Lokale techniczne
dedeko_001

Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne

Rozpoczęła się realizacja pierwszego etapu budowy Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego będącego inwestycją Politechniki Łódzkiej. Autorem projektu Centrum jest Konsorcjum DEDECO Sp. z o.o. oraz Orłowski, Szymański – Architekci Sp.j.

galeria_war

Naming rights obiektów dużych i mniejszych

Sprzedaż praw do nazwy obiektów sportowych w Polsce stała się już standardowym rozwiązaniem rozważanym przez inwestorów publicznych przed oddaniem do użytku nowego obiektu. Dotyczy to już nie tylko dużych aren, lecz także mniejszych obiektów, w tym jednego aquaparku.

unijne_BASENY_02

Innowacyjne czy pomnikowe?

Wśród nietrafionych inwestycji polskich samorządów liczne wskazania dotyczą budowy obiektów sportowych – w szczególności drogich, także w eksploatacji, obiektów basenowych. Kilka rodzimych parków wodnych zostało już napiętnowanych przez media (zarówno polskie, jak i zagraniczne) jako dobitne przykłady marnotrawienia unijnych pieniędzy. Czy słusznie?

vario_head

Ruchome dno Variopool

O jakości produktu decyduje doświadczenie firmy i jej potencjał techniczny. W obiektach basenowych widać tę zależność bardzo wyraźnie. Dlatego inwestorzy sięgający po uznane i sprawdzone rozwiązania mają pewność, że dokonali wyboru, który procentować będzie przez długie lata

piech_001

Porównanie faktycznego zużycia wody na krytej pływalni z zaleceniami w obowiązujących normach i rozporządzeniach

Problemy zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej dla krytych pływalni są bardzo ważne z punktu widzenia kosztów dostarczenia tych mediów i warunków projektowania oraz prowadzenia eksploatacji. Podjęte próby oceny zużycia tych mediów w kilku obiektach spotkały się z trudnościami związanymi z brakiem urządzeń pomiarowych w poszczególnych węzłach technologicznych krytych pływalni.