Targi Aquanale 2015

Targi w Kolonii znów zadziwiły. Wspaniałe ekspozycje targowe, wiele światowych premier i prawdziwie międzynarodowy charakter – tak pokrótce można opisać tegoroczne Targi Aquanale, które odbyły się w dniach 27–30 października 2015 r.

„Niezwykle międzynarodowy charakter grup zwiedzających i wystawców pokazuje, że nasza nowa koncepcja targów (Targi Aquanale po raz kolejny odbyły się w tych samych dniach co Targi FSB – przyp. red.) została bardzo dobrze przyjęta przez sektor” – powiedziała Katharina C. Hamma, Chief Operating Ofi cer Koelnmesse.

Targi w tym roku odwiedziło 26600 gości ze 117 krajów (+ 7% w stosunku do 2013 r.), 56% odwiedzających pochodziło z zagranicy. Targi odnotowały duży wzrost odwiedzających z Włoch (+ 33%), Francji (+ 30%) i Hiszpanii (+ 29%). Spoza Europy największy wskaźnik wzrostu przypadł na Azję (+ 19%) i Bliski Wschód (+ 12,5%).

Na Targach reprezentowane były prawie wszystkie wiodące firmy ze światowego sektora basenowego, saun i wellness. Wśród światowej czołówki zaprezentowało się 2 wystawców z Polski. Podczas Aquanale obecne były również dobrze nam znane firmy mające swoich reprezentantów na polskim rynku.

Wystawcy Targów Aquanale wykazali innowacyjne podejście, a także przygotowali wiele nowych produktów. Sami wystawcy byli bardzo zadowoleni zarówno z dużej liczby odwiedzających Targi, jak i ich wysokiej rangi i poziomu decyzyjności. Zostało to potwierdzone w pierwszych wynikach badań mówiących, że 87% odwiedzających było zaangażowanych w proces decyzji o zakupie.

Sami odwiedzający również wystawili wysoką ocenę Targom – prawie 80% z nich stwierdziło, że byli zadowoleni ze swojej wizyty. Taki sam odsetek odwiedzających poinformował, że udało się osiągnąć swoje cele podczas wizyty w Kolonii. W zakresie oferty produktów wystawianych podczas Targów prawie 80% odwiedzających zaznaczyło odpowiedź „dobra” lub „bardzo dobra”.

Aquanale 2015 w pigułce:

  • 288 wystawców z 30 krajów,
  • powierzchnia wystawiennicza brutto = 38 000 m² ,
  • 145 wystawców było z Niemiec,
  • 143 wystawców pochodziło z zagranicy,
  • w duecie targów FSB i Aquanale uczestniczyło około 26 600 odwiedzających ze 117 krajów.

Już dziś w imieniu Targów Aquanale zapraszamy do Kolonii na następną edycję, która odbędzie się w dniach 7–10 listopada 2017 r.

 

OPRACOWANIE | JakuB MoŚcicki
FOTO | Archiwum redakcji