ASTRALPOOL: Czysty i bezpieczny basen

Korzystanie z nawet najlepszego i najnowocześniejszego basenu wiąże się potencjalnie z pewnymi niedogodnościami, a nawet niebezpieczeństwami. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stosowany w dużych ilościach chlor, który podrażnia, uczula i wprowadza dyskomfort. Na szczęście już dzisiaj dostępne są technologie, które mogą szybko ten problem rozwiązać, czyniąc nasz basen przyjaznym dla użytkownika. Z pomocą przychodzą nam ozon oraz promienie UV.

Gryzący problem chloru astral_0212

Chlor jest silnym utleniaczem, który choć skutecznie niszczy większość bakterii, to jednak nie jest już tak skuteczny w przypadku wirusów, cyst i ameb. Jego najbardziej uciążliwą i odczuwalną prawie natychmiast cechą są jednak przede wszystkim jego drażniące właściwości. Chlorowana woda bardzo negatywnie oddziałuje na pH naszej skóry, pozbawiając ją warstwy ochronnej, odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Podobnie sytuacja wygląda z włosami, które są osłabiane i niszczone. Do tego należy dodać podrażnienia oczu, układu oddechowego (z powodu wdychania oparów chlorku), a także układu pokarmowego w przypadku dostania się wody do gardła, co jest dosyć częstym zjawiskiem. Wszystkie te wprowadzające dyskomfort elementy powodują niechęć do korzystania z basenów, w których problem ten się powtarza. A zatem dla takich miejsc jak SPA, hotele czy pływalnie element ten ma również wymiar ściśle ekonomiczny. Czy można coś na to poradzić? Oczywiście tak: ASTRALPOOL oferuje nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie tego problemu.

Ozonowanie wody basenowej

Ozon jest gazem znacznie aktywniejszym od tlenu i setki razy bardziej efektywnym w oczyszczaniu wody z wszelkich bakterii niż środki chemiczne, takie jak chlor. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, a do tego neutralizuje amoniak odpowiedzialny za pojawianie się niekorzystnych oparów podczas stosowania chloru. Woda poddana ozonowaniu zostaje nie tylko oczyszczona pod względem bakteriologicznym, lecz także pozbawiona wszelkich obcych smaków i zapachów oraz zyskuje niezwykłą przejrzystość. Podsumowując, ozonowanie wody przynosi same korzyści, zarówno na płaszczyźnie estetycznej, zdrowotnej, jak i ekonomicznej.

Zalety ozonowania wody:

 • redukcja negatywnych skutków działania chloru,
 • znaczna redukcja zużycia chloru,
 • skuteczniejsza ochrona przeciwbakteryjna,
 • redukcja podrażnień skóry i oczu,
 • znaczna poprawa jakości wody i powietrza,
 • zwiększenie klarowności wody,
 • zmniejszenie zużycia energii i wody.

Promienie ultrafioletowe

Światło ultrafioletowe błyskawicznie neutralizuje i utlenia bakterie, wirusy oraz pasożyty, bezpośrednio niszcząc ich DNA. Ta metoda charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem skuteczności, eliminując nawet cysty i ameby, które wyjątkowo skutecznie przeciwstawiają się środkom chemicznym. Technologia ta obecnie dotarła już do punktu, w którym możliwa jest jej łatwa implementacja we wszystkich rodzajach basenów. Dzięki systemom oferowanym przez ASTRALPOOL może zostać zastosowana także na Państwa basenie.

astral_0213

Zalety zastosowania promieni UV:

 • redukcja negatywnych skutków działania chloru,
 • znaczna redukcja zużycia chloru,
 • skuteczniejsza ochrona przeciwbakteryjna,
 • redukcja podrażnień skóry i oczu,
 • znaczna poprawa jakości wody i powietrza,
 • redukcja rozwoju glonów,
 • zmniejszenie zużycia energii i wody,
 • zwiększenie trwałości systemu basenowego.

Ozon i ultrafiolet w jednym!

Dwa najbardziej efektywne sposoby oczyszczania i podnoszenia jakości wody basenowej – ozonowanie oraz promienie UV – zostały teraz umieszczone w jednym, wydajnym i ekonomicznym urządzeniu! UVAZONE znajdujący się w ofercie ASTRALPOOL to najbardziej zaawansowany system uzdatniania wody na rynku. UVAZONE to niski koszt inwestycyjny w porównaniu ze standardowym ozonowaniem, łatwość w montażu oraz minimalne zapotrzebowanie na miejsce w pomieszczeniu technicznym. Warto więc pomyśleć o zastosowaniu tej nowoczesnej technologii, aby woda w naszym basenie spełniała najwyższe światowe standardy jakości.

Young woman by the pool

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
Tomasz Czekała
tel.: 71 360 49 31
faks: 71 360 49 40

ASTRALPOOL
al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
of ce@astralpool.pl
www.astralpool.pl

astral

 

 

 

 

TEKST | Tomasz Czekała
FOTO | Archiwum firmy