Dobry serwis dla basenu

W obecnych czasach powstaje szereg pływalni jedno- bądź wielofunkcyjnych, a gminy prześcigają się w zastosowaniu basenowych nowinek technologicznych. Często zapomina się jednak o podstawowej rzeczy jaką jest utrzymanie prawidłowego stanu technicznego urządzeń. Odpowiednia eksploatacja i konserwacja instalacji uzdatniania wody zapewnia bezpieczeństwo zarówno kąpiących się, jak i obsługi technicznej basenu.

Będąc właścicielem bądź administratorem basenu – w szczególności nowego czy zmodernizowanego – nie oznacza, że nie musimy nadzorować i obsługiwać urządzeń. W szczególności dotyczy to urządzeń elektroliz czy sterowników dozowania chemii. Często wśród obsługi technicznej panuje przekonanie, że przy sterowniku „nie trzeba nic robić bo to jest automat” lub „wystarczy dosypać soli i będzie działać”. Należy pamiętać, że do codziennych obowiązków obsługi należy szereg czynność jak choćby: kalibracja sond, czyszczenie celi pomiarowych, kontrola przepływu wody pomiarowej czy kontrolny pomiar parametrów wody basenowej.Warunek konieczny
Istotnymi warunkami poprawnego funkcjonowania obiektu są:
– prawidłowe i wyczerpujące przeprowadzenie szkolenia obsługi technicznej przez firmę instalującą dane urządzenie,
– prowadzenie przez obsługę techniczną zeszytów czynności technicznej tak, aby w przypadku zaobserwowania nieprawidłowości i usterek zawarty w nich opis pozwolił na szybkie ustalenie przyczyn ich występowania. Na tej podstawie można również stwierdzić czy przyczyną kłopotów są wady techniczne urządzeń czy niewłaściwe postępowanie obsługi.O firmie
Firma Transcom przez ponad 20 lat swojej działalności wyszkoliła wysoko wykwalifikowanych pracowników działu serwisu. Ich szeroka wiedza podparta praktyką i doświadczeniem umożliwia prowadzenie serwisu urządzeń różnych producentów. Dla firmy Dinotec świadczymy ponad 8 lat autoryzowany serwis fabryczny, jesteśmy partnerem w zakresie technik basenowych firmy Jumo, ponadto prowadzimy serwis urządzeń firm: Prominent, Astral, E+H. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na opracowanie procedur realizacji umów serwisowych umożliwiających właścicielom i zarządcom basenów posiadanie aktualnych informacji o stanie technicznym urządzeń, jakości pracy obsługi technicznej, czy też o przewidywanych w najbliższym czasie zakupach części zamiennych.

Dobra cena
Jednocześnie, aby ułatwić pozyskiwanie materiałów i elementów eksploatacyjnych, dział serwisowy firmy Transcom posiada magazyn chemii basenowej i części zamiennych ze szczególnym uwzględnieniem części zamiennych do urządzeń firmy Dinotec i Prominent. Dostawy bezpośrednio od producentów takich elementów jak: elektrody pomiarowe, czy elementy pomp dozujących sprawiają, że ich cena jest bardzo atrakcyjna. Aby cieszyć się z długiej żywotności i funkcjonalności basenu należy pamiętać o jego prawidłowym serwisowaniu.

 


TEKST I FOTO: FIRMA TRANSCOM