Reklama

Fontanny w Bukareszcie

Celem projektu była renowacja systemu fontann, które zaczynają się przed Pałacem Parlamentu, największym budynkiem administracyjnym na świecie i biegną wzdłuż bulwaru, w centrum stolicy Rumunii. Projekt został zrealizowany z okazji setnej rocznicy zjednoczenia kraju, która miała miejsce w 1918 r. Projekt obejmował kompleks 44 niezależnych fontann, ciągnących się na długości 1,4 km, zbudowanych pod koniec lat 80. System oferuje choreografię światła, koloru, wody i dźwięku, w pokazie multimedialnym.

Tego zadania podjęła się firma Ezarri, jedyna która zaoferowała najlepszą gamę szklanych mozaik do łatwego montażu i która była w stanie podjąć wyzwanie ukończenia projektu w rekordowym czasie czterech miesięcy. Fontanny, pokryte szklanymi mozaikami Ezarri, oferują nowe spojrzenie na miasto w multimedialnej choreografii, która stała się główną atrakcją turystyczną. Nic dziwnego, że show przyciąga tysiące turystów.

Ponadto firma Ezarri wykonała nadruki na mozaikach, żeby stworzyć wzory herbów, należące do królów Rumunii, którzy uczestniczyli w zjednoczeniu kraju. Herb królewskiego rodu Rumunii, utworzony za pomocą cyfrowego druku na szklanych mozaikach Ezarri (Custom Printed Mosaic), ułożono parami wzdłuż centralnej osi bulwaru. Zajmują powierzchnię ponad 100 m2.

To tutaj ujawnia się pełen potencjał cyfrowego druku mozaikowego Ezarri. I to nie tylko ze względu na jakość wydruku, lecz także ze względu na kolory i osiągniętą wysoką rozdzielczość. Szklane mozaiki (z motywami heraldycznymi) nadają głęboki sens historycznemu projektowi Fontanny Bukareszteńskie. Rok po inauguracji, fontanny na placu Unirii, pokryte mozaiką Ezarri, stały się symbolem miasta i główną atrakcją turystyczną stolicy Rumunii.

Dystrybutor: CTM Sp. z o.o.

tel.: 32 202 72 49, www.ctm.net.pl