Nieograniczone możliwości dzięki nowej generacji pomp herborner.max

Od lat Herborner Pumpentechnik wyznacza standardy w opracowywaniu rynkowych i energooszczędnych pomp z przeznaczeniem dla technologii basenowej. Przełomową innowacją był powlekany typoszereg pomp „herborner”, który został obecnie poszerzony o nowy typoszereg herborner.max. Oferuje on wiele nowych funkcji, które pozwalają na oszczędność kosztów energii oraz zasobów. Nowe pompy zostały zaprezentowane na zeszłorocznych targach Aquanale i niemal od razu zyskały ogromne zainteresowanie.

pompyhebo-02811

Niższe koszty i niezwykła wydajność

Podczas opracowywania pomp główny nacisk położono na maksymalizację efektywności współczynnika sprawności. Pozwala to klientowi redukować koszty przez cały okres użytkowania. Niższe zużycie energii oznacza również ochronę środowiska – 20% globalnego zużycia energii przypisuje się pompom, co podkreśla znaczenie tego zagadnienia. Oszczędność dotyczy nie tylko energii, lecz także metali szlachetnych. Jest to zapewnione dzięki substytucji materiału w połączeniu ze specjalnie opracowaną technologią powlekania HPC. Rezultatem jest oszczędzający zasoby produkt bez kompromisów.

Nowy herborner.max jest produktem najwyższej jakości, do czego firma Herborner Pumpentechnik już przyzwyczaiła użytkowników. Wszystkie elementy mające kontakt z medium są w 100% zabezpieczone przed korozją. Wysokiej jakości, specjalnie opracowany proces uszlachetniania powłoki HPC zapewnia największą możliwą ochronę przed zużyciem, korozją i przywieraniem. Gładkie powierzchnie zapewniają wcześniej nieosiągalną efektywność pompy. Łatwy montaż i bezpieczny rozruch, nawet po dłuższych przestojach, są w tym typoszeregu zagwarantowane.

Wydajność pompy, która jest zmaksymalizowana poprzez gładką powierzchnię, umożliwia w wielu przypadkach stosowanie mniejszych, a przez to tańszych silników, ponieważ pompa potrzebuje mniej energii, aby osiągnąć pożądany punkt pracy.

Pompa zasilana jest silnikami z magnesami stałymi o klasie efektywności energetycznej IE5 (Ultra-Premium-Efficiency), najwyższej aktualnie osiągalnej klasie efektywności dla silników. W połączeniu z optymalnie dostrojonymi przetwornicami częstotliwości pompa może być regulowana bezstopniowo.

Wnętrze pompy zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić najlepszy i najbardziej wydajny przepływ. Pierwszy gładko powleczony wirnik zmniejsza straty tarcia o dodatkowy czynnik i zwiększa współczynnik wydajności pomp o kolejne 3%. Dodatkową, a może nawet najbardziej istotną cechą pomp jest maksymalna średnica wirnika, która zapewnia optymalne zachowanie przepływu w hydraulice pompy.

Dostosowanie warunków pompy do systemu odbywa się za pomocą regulacji prędkości, a nie poprzez dostosowanie średnicy wirnika tak jak w starszych typoszeregach pomp. W ten sposób użytkownik ma do dyspozycji nie pojedynczą charakterystykę, ale cały jej zakres do wyboru najbardziej energooszczędnej pompy. W porównaniu z pompami konwencjonalnymi można uzyskać oszczędności związane z pompowaniem, zmniejszając koszty energii nawet o 20%.

Połączenie energooszczędnego silnika, jak również gładko powleczonej hydrauliki pompy, zintegrowanego falownika i maksymalnej średnicy wirnika pokazuje pełną sprawność nowej generacji pomp, która poprzez sterowanie prędkością silnika kontroluje dostępną moc wewnątrz pól charakterystyki. W tej kombinacji nowa generacja pomp herborner.max jest niepowtarzalna na rynku.

Dla użytkownika ten nowy typoszereg oznacza niższe koszty użytkowania dzięki maksymalnej efektywności energetycznej oraz jakości. W rezultacie ta innowacja oznacza produkt oszczędzający zasoby, który w dłuższej perspektywie ogranicza emisję CO2. Dlatego też herborner.max jest jednym z najbardziej zrównoważonych produktów w branży pomp.

Wiele zastosowań

Nowe pompy herborner.max są dostosowane do każdego zastosowania. Pompę herborner.Fmax można elastycznie stosować jako pompę blokową, dzięki czemu idealnie nadaje się do złożonego świata technologii urządzeń. Idealna do zastosowania jako pompa obiegowa ze zintegrowanym wyłapywaczem włosów i włókien jest herborner.Xmax. Całość dopełnia wbudowana pompa blokowa herborner.Dmax, która nadaje się do bezpośredniego montażu w rurociągach.

Oprócz nowej generacji pomp Herborner zaprezentował na targach swoje nowe oprogramowanie do doboru pomp PAHN AI. Umożliwia ono uproszczoną i inteligentną selekcję pomp na przeprojektowanej stronie internetowej www.herborner-pumpen.de.

Typoszereg herborner.max to kolejny krok na drodze do zapewnienia klientowi doskonałego produktu. To bezkompromisowa pompa pod względem korzyści dla klienta i efektywności wykorzystania zasobów przy maksymalnej efektywności energetycznej i inteligentnych rozwiązaniach. Wszystko to razem tworzy generację pomp przyszłości – herborner.max.

pompyhebo-02833

HEBO Pompy i Systemy Pompowe

ul. Glinki 11

63-200 Jarocin

tel.: 62 505 71 99

faks: 62 505 00 55

www.hebo-pompy.pl

 

TEKST I FOTO | Firma HEBO Pompy i Systemy Pompowe