Postaw na jakość…

…z hthPowszechnie znane jest stwierdzenie, że woda w basenie „żyje”, przez co wymagana jest jej stała kontrola i pielęgnacja. Utrzymanie w basenie higienicznie czystej i klarownej wody jest możliwe wyłącznie dzięki zabiegom uzdatniającym, którymi (obok fizycznych metod oczyszczania) jest także kontrolowane chemiczne uzdatnianie.
Bezpieczeństwo i komfort użytkownikom basenu zapewnia regularne przeprowadzanie trzech podstawowych procesów tj. regulacji pH, dezynfekcji i koagulacji. Woda w basenie jest idealnym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów tj. bakterii, grzybów, glonów, które w wyniku szybkiego rozmnażania się mogą spowodować śliskie osady oraz doprowadzić do zmętnienia wody. W związku z tym konieczne jest skuteczne ich likwidowanie poprzez szokowe chlorowanie wody.hth Szokowy
Firma Arch Chemicals, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest CTM Sp. z o.o. oferuje niezawodny i godny polecenia w tzw. sytuacjach „kryzysowych” produkt hth Szokowy, który dzięki sproszkowanej formie natychmiast się rozpuszcza i szybko uzdatnia zzieleniałą lub mętną wodę. W krótkim czasie zwiększa stopień koncentracji chloru w wodzie dzięki bardzo wysokiej zawartości podchlorynu wapnia – 700 g/kg. hth Szokowy nadaje się do każdego systemu filtracyjnego. Jest środkiem prostym i bezpiecznym w użyciu, co więcej przechowuje się go długo pod warunkiem, że składowany jest w miejscu suchym i w temperaturze niższej niż 40°C.hth Do usuwania osadu
Poza podstawowymi środkami stosowanymi do pielęgnacji wody basenowej, w zależności od jej natury tj. skłonności do tworzenia się osadów metalicznych, bądź kamiennych wynikających z twardej wody, konieczne jest stosowanie środków wspomagających, które pomagają wyeliminować powyższe problemy oraz zabezpieczyć basen przed ich ponownym pojawieniem się. Doskonałym produktem z gamy hth charakteryzującym się szybkością i skutecznością działania jest hth Do usuwania osadu. Obok powyższych zalet, produkt ten jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku środkami do dezynfekcji i pielęgnacji wody basenowej. Nie zmienia pH wody, nie pieni się i ułatwia czyszczenie basenu.

hth Czyszczący linię wody
Na basenie ważna jest nie tylko kontrola odpowiednich parametrów wody, ale również dbałość o jego czystość. Linia wody jest bardzo podatna na gromadzenie się tłuszczów i zanieczyszczeń, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale przede wszystkim stanowią siedlisko dla bakterii. Do usuwania tego typu osadów, bez konieczności spuszczania wody, idealnym jest środek hth Czyszczący linię wody. Nisko pieniąca formuła żelu o właściwościach czyszczących i rozpuszczalnikowych pomaga uzyskać maksymalną wydajność i optymalne czyszczenie ścian pionowych basenu. Wyblakłe powierzchnie po zastosowaniu preparatu odzyskują swój pierwotny kolor. hth Czyszczący linię wody działa bez konieczności szorowania.

Szybko, łatwo, bezpiecznie
Odpowiednie uzdatnianie wody i utrzymanie basenu w czystości przy używaniu środków z gamy hth przynosi nie tylko zadowolenie i bezpieczeństwo użytkownikom, ale również wiele korzyści wynikających z ich stosowania. Przede wszystkim wysoka jakość produktów hth gwarantuje optymalizację ich zużycia oraz minimalizuje zapotrzebowanie na świeżą wodę. Dodatkowo szybkość działania oraz łatwe i bezpieczne użycie, pozwala na utrzymanie basenu w zgodzie z najwyższymi wymogami.

 


TEKST: AGNIESZKA NOWOROLNIK/FIRMA CTM
FOTO: ARCHIWUM FIRMY CTM