Reklama

Testowanie wody

Testowanie wody w basenie może być prawdziwym utrudnieniem. Czy wartość pH jest zrównoważona? Wciąż wystarczająco dużo chloru w wodzie? Alkaliczność (pojemność kwasowa) i kwas cyjanurowy (stabilizator) w dopuszczalnym zakresie? Paski testowe i testery basenowe są często używane, ponieważ wydawało się, że fotometry są zarezerwowane dla specjalistów po prostu dlatego, że są drogie.

Na szczęście czas się zmienił i zaczęliśmy produkować niedrogi fotometr, na który każdy może sobie pozwolić. Nowy fotometr PoolLab 1.0 firmy Water-i.d./Pool-i.d. jest łatwy w użyciu, daje dokładne wyniki 11 parametrów puli (testowane na 3 długości fal), a nawet łączy z Bluetooth, aplikacją i oprogramowaniem, które synchronizują się za pośrednictwem serwera w chmurze, bezpłatnie. Wyniki testu można pobrać za pośrednictwem aplikacji/oprogramowania, a poszczególne chemikalia do uzdatniania wody mogą być przechowywane i wykorzystywane do obliczania oprogramowania i aplikacji.

W razie potrzeby wbudowaną kuwetę można zmienić. PoolLab jest wodoodporny do IP68 i po prostu musi zanurzyć się w basenie, żeby zebrać wodę użytą do przeprowadzenia testu. Sześć przycisków umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich 11 procedur testowych. Zalecana cena detaliczna PoolLab to 169 dolarów, w tym tabletki odczynnikowe (dla najczęstszych parametrów), pręt mieszający i strzykawka. Jeśli nie zdecydujesz się na PoolLab, Water-i.d./Pool-i.d. oferuje również szeroki wybór Pooltesterów i paski testowe.

 

Więcej informacji: www.water-id.com, www.poollab.org i na naszym kanale YouTube PoolLab.