Reklama

Tworzymy z pasją

Od stycznia 2018 roku firmy Aroma- -Fitness GmbH z marką Finesse i firma Chemoform AG z marką Lacoform połączyły siły. To dwie silne marki wellness – jedna z dobrym zespołem sprzedażowym, a druga z nowoczesnym zespołem produkcyjnym.

Marka Finesse to wysoka jakość innowacyjnych kosmetyków i akcesoriów wellness. Marka Lacoform to wysoka jakość, innowacyjne zapachy do sauny i łaźni parowej, a także najnowocześniejsza technologia wellness. Połączenie obu marek wpłynęło na znaczne powiększenie asortymentu dostępnego także w oddziale Chemoform w Polsce.

Harmonia i równowaga

Nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje harmonii i równowagi. Zarówno sfera zewnętrzna, jak i wewnętrzna potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Potrzeby naszej skóry, która odpowiada za ok. 10% oddychania i usuwania toksyn z organizmu, są często pomijane i zaniedbywane podczas codziennej pielęgnacji. Dlatego kiedy pozwalamy sobie na chwilę relaksu to powinniśmy pamiętać o produktach najwyższej jakości. Jakość tę dają artykuły tworzone z pasją i zaangażowaniem, czyli Finesse i Lacoform.

Dzięki tej współpracy na rynek świata wellness wchodzą najlepsze wyroby, które pozwolą na optymalne wykorzystanie potencjału zabiegów w tej strefie. W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosło zapotrzebowanie klientów na takie produkty jak: zapachy do sauny, łaźni, wanien jacuzzi, pryszniców wrażeń, kryształki mentolowe i olejki eteryczne. W nowej ofercie linii znajdziemy nie tylko szeroki wybór wariantów zapachowych, lecz także zapachy przeznaczone zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do samodzielnego użycia.

Olejki eteryczne

Do tworzenia rytuałów saunowych znajdziemy czyste olejki eteryczne, które stworzą przyjemną atmosferę w saunie, a także doskonale wpłyną na zdrowie i ewentualne dolegliwości. Olejki eteryczne są duszą zapachów. Znane były już 2000 lat temu. Obecnie są stosowane jako dodatek do olejów bazowych do masaży, a także jako zapach do pomieszczeń i sauny. Nasze naturalne olejki eteryczne i ich mieszanki mają bardzo wysoki poziom czystości. Należy je dokładnie dozować, żeby zapobiec przedawkowaniu, które może powodować reakcje alergiczne.

W ofercie pojawiło się kilka rodzajów mentolu. Naturalnie mentol występuje w mięcie pieprzowej. Posiadamy mentol syntetyczny, który odpowiada czystości farmaceutycznej. Występuje w trzech postaciach: liquidu, pastylek i kryształów, których zastosowanie zależy od osoby prowadzącej rytuał saunowy. Został rozszerzony asortyment zapachowy do saun, łaźni oraz whirlpooli. W saunie i łaźni pojawią się nowe zapachy, jak np. rokitnik zwyczajny, grapefruit-porzeczka, żurawina, poziomka, mirabelka, pinia, ylang-ylang. W whirlpool: cytrusowy ogród, brzoskwinia-mandarynka i lawenda.

O firmie

Chemoform AG została założona w 1952 roku jako firma rodzinna, która zyskała reputację w dziedzinie uzdatniania wody i technologii basenów. Od ponad 20 lat funkcjonuje osobny dział pod marką Lacoform, który zajmuje się opracowywaniem i produkcją zapachów wellness do sauny, łaźni parowej i jacuzzi, który jak widać prężnie się rozwija. W nowym roku zapraszamy do zapoznania się z nowościami z naszej oferty.

www.chemoform.pl

 

TEKST I FOTO | Firma Chemoform Polska