Reklama

Aquapark Neptun

Dobra strategia

Zwolennicy pływania od wielu lat mówili o potrzebie budowy dodatkowej pływalni w Radomiu. Istniejące dwie pływalnie (Orka i Delfin) to jak na ćwierćmilionowe miasto stanowczo za mało. Pomysł spotkał się z aprobatą władz miasta. W drodze społecznego konkursu obiekt przyjął nazwę Aquapark Neptun.

Aquapark Neptun jest zlokalizowany przy ulicy Wyścigowej na największym radomskim osiedlu Ustronie, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 4 i największego centrum handlowego w Radomiu. To w tym miejscu (w niedalekiej przyszłości) będzie przechodzić główna, południowa obwodnica Radomia.
Inwestycja pochłonęła około 18 mln zł. Zdecydowaną większość środków pokrył Urząd Miasta w Radomiu (ponad 17 mln) a 700 tys. pozyskał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Od początku zamierzeniem dyrekcji MOSiR-u było to, aby obiekt był miejscem zabaw i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Dlatego zrezygnowano z jakichkolwiek popołudniowych rezerwacji…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 7 (luty-czerwiec 2011)

 


TEKST I FOTO: MOSiR RADOM