Aquapark Suwałki

Relaks na całego

Mieszkańcy Suwalszczyzny od kilku lat wyczekiwali inwestycji jaką miała być budowa aquaparku. W końcu się doczekali… Obiekt oddano do użytku 21 grudnia 2010 roku. Budowę rozpoczęto w czerwcu 2009 roku.

Projekt był realizowany ze środków finansowych Unii Europejskiej otrzymanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007–2013 oraz środków budżetu państwa. Koszt inwestycji to ponad 46,600 mln, w tym dofinansowanie w ramach RPO WP i budżetu państwa wyniósł 22,800 mln.
Obiekt jest przeznaczony do użytkowania sportowo-rekreacyjnego części basenowej, części odnowy biologicznej oraz organizacji zawodów pływackich z widownią dla 301 osób + 4 osób niepełnosprawnych. Projekt koncepcji aquaparku z pływalnią przy ulicy Jana Pawła II jest wynikiem zarówno analiz elementów mających wpływ na zewnętrzne postrzeganie budynku w zastanym otoczeniu, jak i celu jakiemu budynek ma służyć…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 7 (luty-czerwiec 2011)

 


TEKST I FOTO: AQUAPARK SUWAŁKI