Centrum Aktywnego Wypoczynku "AQUA-ZDRÓJ" Wałbrzych

Centrum Aktywnego Wypoczynku

Centrum Aktywnego Wypoczynku „AQUA-ZDRÓJ” w Wałbrzychu to największy ośrodek turystyczno-sportowy w Sudetach, położony w pięknym miejscu u stóp góry Chełmiec. Oferuje bogaty wybór atrakcji dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas w tym wyjątkowym miejscu. Góra Chełmiec to raj dla rowerzystów, spacerowiczów i sympatyków nordic walkingu, z atrakcyjnymi i zróżnicowanymi trasami MTB oraz szlakami dla turystów.

Centrum „AQUA-ZDRÓJ” stanowi także idealną bazę wypadową do największych atrakcji turystycznych w okolicy, jak: zamek Książ z Palmiarnią, Stara Kopalnia, podziemny kompleks Riese z okresu II wojny światowej, zamek Grodno i zapora wodna w Zagórzu Śl., uzdrowiska Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój, park linowy i całosezonowy tor saneczkowy w Jedlinie-Zdroju. W okresie zimowym oferta Centrum skierowana jest również do sympatyków białego szaleństwa. W bliskiej okolicy znajdują się dwa kompleksy narciarskie: Dzikowiec z przygotowanymi stokami ze sztucznym naśnieżaniem i oświetleniem do jazd nocnych oraz Andrzejówka z wyciągami i trasami biegowymi, na których rozgrywany jest Bieg Gwarków

W skład Centrum wchodzą m.in. nowoczesne baseny (sportowy i rekreacyjny), saunarium, hala widowiskowo- sportowa, korty do squasha, strefa odnowy biologicznej oraz hotel. System boisk treningowych, stadion piłkarski oraz bezpośrednia bliskość góry Chełmiec tworzą profesjonalną bazę treningową dedykowaną zorganizowanym grupom sportowym (krajowym i zagranicznym). Dzięki rozbudowanej infrastrukturze hotelowo-konferencyjnej i strefie odnowy biologicznej „AQUA-ZDRÓJ” to także atrakcyjna przestrzeń do organizacji spotkań szkoleniowych i biznesowych.

Budowa Centrum Aktywnego Wypoczynku „AQUA-ZDRÓJ” rozpoczęła się w 2011 r. od rozbiórki poprzedniego obiektu sportowo rekreacyjnego, po którym został jedynie stadion sportowy. Projektantem nowego kompleksu została pracownia ETC Architekci Spółka z o.o. Sp.k. z Wrocławia. Wartość szacunkowa całej inwestycji to ok. 90 mln zł, z czego niemal 15 mln zł na jej realizację udało się pozyskać ze środków zewnętrznych (ponad 8,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego i 6,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki).

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 15

 

TEKST: CENTRUM AKTUWNEGO WYPOCZYNKU „AQUA-ZDRÓJ” WŁABRZYCH
FOTO: CENTRUM AKTUWNEGO WYPOCZYNKU „AQUA-ZDRÓJ” WŁABRZYCH