Fitnet Complex – krok dalej niż ESOK

Program Fitnet Complex – najnowszy produkt firmy Fitnet Sp. z o.o. – to unikatowe na skalę europejską oprogramowanie do zarządzania różnymi obiektami sportowymi. O jego wyjątkowości stanowią olbrzymia ilość funkcji oraz ich łatwa dostępność. Od typowej sprzedaży (tzw. ESOK), poprzez rozbudowaną kontrolę dostępu (także dla pracowników), moduły marketingowe, magazynowe, księgowe aż do zestawu funkcjonalności przeznaczonego dla służb technicznych. Scentralizowanie różnego rodzaju informacji, od wartości dziennej sprzedaży po pomiary parametrów wody, pozwala na dostęp do potrzebnych informacji każdej uprawnionej osobie, a dla kadry zarządzających jest źródłem bezcennych danych.

Rozbudowana funkcjonalność

Szczególną innowacją jest moduł dla służb technicznych. Obecnie wymagane pomiary różnych parametrów są wpisywane do zeszytów, tabelek, segregatorów, co w dobie powszechnej komputeryzacji nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Korzystając z Fitnet Complex, wszystkie pomiary można wpisać do programu. Pozwala on także na zarejestrowanie wszelkich awarii, planowanych konserwacji, wymiany podzespołów itp., łącznie z ich kosztami. Wszystkie dane dostępne są w jednym miejscu, a dodatkowym plusem jest możliwość przejrzystego zaplanowania cyklicznych działań z uwzględnieniem budżetu.

Kolejną nowością jest elektroniczny dziennik zmianowy – wewnętrzny system informacyjny odnotowujący, który z pracowników (i kiedy) zapoznał się nowym rozporządzeniem, okólnikiem czy innymi uwagami.

Fitnet Complex zawiera wszystkie dotychczasowe funkcjonalności dostępne w aktualnie sprzedawanym oprogramowaniu (Fcnet). Wśród nich znajduje się przede wszystkim absolutna podstawa, czyli ESOK (moduł sprzedaży usług i abonamentów) z możliwością definiowania różnych rodzajów abonamentów: ilościowych i wartościowych. Obecnie jest to bardzo rozbudowana część programu, w której zostały zawarte liczne sugestie dotychczasowych użytkowników. Co bardzo istotne, w module tym udało się rozwiązać problem różnych stawek VAT, tzn. abonament pozwala na wykorzystywanie usług o różnych stawkach VAT. Poza tym od 2013 r. system może działać (w części lub w całości) bezobsługowo, z wykorzystaniem zwrotników opasek (transponderów).

fitnet_0241

Wsparcie dla działu marketingu

Fitnet Complex posiada także rozbudowany moduł CRM, który jest między innymi narzędziem do prowadzenia elektronicznych akcji marketingowych. Program pozwala na bezpośrednią wysyłkę poczty elektronicznej i SMS – powiadomień, informacji czy newslettera. Warto wspomnieć, że powiadomienia mogą być generowane automatycznie, np. wysyłka SMS o zakończeniu ważności abonamentu, przypomnienie na kilka godzin przed rezerwacją, życzenia w dniu urodzin oraz wiele innych. Analiza licznych raportów statystycznych pozwoli na zaplanowanie działań zmierzających do jednego celu: zapełnienia obiektu o każdej porze. Nie bez znaczenia będą informacje o popularności usług – na pewno wpłynie to na kształt oferty obiektu i/lub jej modyfikację – analiza wybranych okresów czy tendencji wymaga „jednego kliknięcia”.

Zintegrowany z WWW

Wydaje się, że żaden, nawet tylko w części konkurencyjny system, nie jest tak mocno zintegrowany ze stronami internetowymi obiektu jak Fitnet Complex. Użytkownik systemu sam decyduje, które usługi czy abonamenty można będzie zakupić poprzez strony internetowe, czy zajętość torów ma się pojawić na WWW i w jakiej formie ma być wyświetlony grafik zajęć grupowych. Z kolei klienci zyskają dodatkowe narzędzie – o dowolnej porze kupią karnet, zapiszą się na zajęcia czy sprawdzą swój aktualny abonament. Zmniejszy to kolejki przy kasie i częściowo odciąży pozostały personel.

Inną funkcją zintegrowaną ze stroną internetową jest tzw. panel managera. Uprawnione osoby mogą sprawdzić bieżące i archiwalne dane – w dowolnym miejscu i czasie, z wykorzystaniem komputera, telefonu, tabletu czy nawet telewizora. Wystarczy połączenie z internetem i dowolna przeglądarka – system operacyjny urządzenia jest nieistotny. Poprzez to narzędzie dostępne są także raporty sprzedażowe, finansowe, magazynowe oraz statystyczne.

Jeden produkt dla wszystkich obiektów

Architektura wymiany danych jest elementem, który stawia Fitnet Complex na szczycie technologicznych rozwiązań. Jest to unikalny sposób na scentralizowanie danych w przypadku rozproszonych obiektów – jeden produkt na cały OSiR obsłuży wszystkie obiekty, bez znaczenia, ile ich będzie i czy będą to baseny, lodowiska, korty tenisowe czy kręgielnie. Bez znaczenia jest również jakość połączeń sieci komputerowej (lub internetu) pomiędzy nimi – wystarczą minimalne parametry. Oprogramowanie będzie działało na każdym z obiektów nawet wtedy, gdy nastąpi przerwa w komunikacji. Program umożliwia pełną integrację obsługi klienta (ESOK) z innymi systemami (np. programami gastronomicznymi, hotelowymi), a także zintegrowaną obsługę klienta, w przypadku gdy sprzedaż (np. gastronomia) prowadzona jest ajencyjnie (przez obce podmioty).

Podsumowanie

Fitnet Complex jest stworzony zarówno dla małych, jak i dużych obiektów. Dla wszystkich, dla których sprawna organizacja i przepływ informacji są priorytetem umożliwiającym osiągnięcie najważniejszych celów – wysokiej jakości obsługi klientów, maksymalizowania zysków, minimalizowania strat i kosztów. Korzystając ze wszystkich funkcji Fitnet Complex, każdy rodzaj informacji jest dostępny 24 godziny na dobę.

fitnet_0242

Autor jest prezesem zarządu firmy Fitnet Sp. z o.o.

Fitnet Sp. z o. o.

ul. Jastrzębia 76

86-031 Żołędowo

tel.: 52 552 94 44

e-mail: biuro@fitnet.pl

 

TEKST | Marcin Piaskowski
FOTO | Archiwum Firmy Fitnet