Fluidra na Mistrzostwach Europy w pływaniu Rzym 2022

Firma Fluidra, światowy lider w zakresie rozwiązań dla basenów i obiektów wellness, przyjęła na siebie odpowiedzialność za budowę dwóch basenów na MISTRZOSTWA EUROPY W PŁYWANIU, organizowane przez Europejską Federację Pływacką (LEN), które odbywają się w Rzymie w dniach 11-21 sierpnia.

Pierwszy z nich będzie miał wymiary 31 x 21 x 3 metry i zostanie wykorzystany do zawodów w pływaniu synchronicznym.

Drugi, o wymiarach 17 x 17 x 6 metrów, będzie wykorzystywany do konkurencji związanych ze skokami.

Na szczególną uwagę zasługuje drugi z nich – o głębokości aż 6 metrów, w całości wykonany w technologii SKYPOOL co jest ewenementem w przypadku basenów panelowych.

Oprócz budowy basenów tymczasowych (na czas trwania zawodów), Fluidra zmodernizowała również system filtracji basenu olimpijskiego, który został wybudowany w Foro Italico w 1936 roku.

Obecność firmy Fluidra na Mistrzostwach Europy w pływaniu w Rzymie określa umowa o współpracy, podpisana przez międzynarodowy koncern i LEN w sierpniu 2021 roku. To czteroletnie porozumienie uznaje Fluidrę za Oficjalnego Partnera organizacji w zakresie basenów oraz ich wyposażenia.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy stanowić część Mistrzostw Europy w pływaniu, prowadzonych przez LEN. Sojusze, które zawieramy z głównymi organizacjami sportów wodnych na świecie, dowodzą naszej wiodącej pozycji w dziedzinie basenów komercyjnych, którą mamy nadzieję nadal umacniać w przyszłości” – podkreślił José R. Fornieles, dyrektor generalny Fluidry ds. basenów komercyjnych.