Kompleks Ślęza

Kompleks basenowo-rekreacyjny Ślęza powstał w ciągu półtorarocznego procesu budowy, a jego otwarcie nastąpiło w dniu 24 czerwca 2016 r. W ładnym i estetycznym budynku Ślęzy na 4 tys. m2 odnaleźć można dwa nowoczesne baseny, strefę brodzików, sześć saun, centrum treningowe, ekologiczną restaurację oraz małą kawiarenkę.

Dwupoziomowy kompleks został w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łatwo tu dojechać, jeszcze łatwiej zaparkować na wygodnym, dużym parkingu dla gości.

Wykonawcy i technologie

Obiekt jest dziełem architektów holenderskich z pracowni Slangen + Koenis Architecten i pod swoim dachem łączy piękno architektury z funkcjonalnością wnętrz i technologicznych rozwiązań. Istotne dla tego typu obiektów są takie urządzenia, jak system uzdatniania wody i ruchome dna, które dostarczone zostały odpowiednio przez holenderskie firmy Hellebrekers i Variopool. Znakomite niecki basenowe dotarły do obiektu z Włoch, z firmy Myrtha, która  buduje baseny pływackie na olimpiady i mistrzostwa świata w pływaniu.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 24

 

TEKST I FOTO | Kompleks Basenowo-rekreacyjny Ślęza