Łatwa i skuteczna dezynfekcja

System Easiflo

Funkcjonalność, prostota budowy i instalacji oraz łatwość obsługi – to najważniejsze cechy dozowników Easiflo, które w połączeniu z unikatową formułą HTH Easiflo Pastylek pozwolą rozwiązać problemy związane ze sposobem dostarczania i postacią dozowanego do basenu chloru, a tym samym zapewnić skuteczną dezynfekcję wody.

Dozowniki Easiflo produkowane przez firmę Arch Chemicals, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest firma CTM Sp. z o.o. cieszą się dużą popularnością na polskim rynku technologii basenowej.Potrójna siła
Istnieją trzy typy dozowników: Easiflo 1, Easiflo 3 i Easiflo 4. Pozwala to na stosowanie ich przy uzdatnianiu wody zarówno w małych basenach o pojemności 40 m3, jak i w basenach o kubaturze 5000 m3. Działanie każdego z nich oparte jest na tej samej unikatowej technologii, nad której udoskonaleniem firma Arch Chemicals, światowy lider w dziedzinie basenowych produktów chemicznych, pracowała przez lata.Magiczne pastylki
Dozowniki Easiflo zostały zaprojektowane do pracy z siedmiogramowymi HTH Easiflo Pastylkami, których jakość, czystość, opatentowana formuła i kształt gwarantują poprawne działanie całego systemu. Pastylki powlekane są środkiem spowalniającym rozpuszczanie, a także hamującym wydzielanie się podrażniającego zapachu chloru. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników pokryte są lekką warstwą ochronną, co czyni je bezpiecznymi podczas kontaktu ze skórą. Unikatowa formuła HTH Easiflo Pastylek zawierająca stabilny w obecności chloru środek antyosadowy pozwala na bezawaryjne działanie dozowników bez zapychania ich przewodów. Ważnym elementem jest kształt pastylek, gdyż prawidłowe działanie dozownika jest ściśle związane z tworzeniem się regularnych warstw rozpuszczających się tabletek. Dlatego fasolowaty kształt pastylek zapewnia, że powierzchnia styku na poziomie dysz natryskowych jest stała, a to umożliwia uzyskanie stałego stężenia chloru w zbiorniku i gwarantuje użytkownikowi bezpieczne stosowanie.

Jedyne, niezawodne
Dozowniki Easiflo są jedynymi dozownikami podchlorynu wapnia, które zostały zatwierdzone przez NSF w Stanach Zjednoczonych. Certyfikat ten potwierdza, że dozowniki Easiflo są poddawane wielu bardzo dokładnym testom i że pracują poprawnie wyłącznie z zastosowaniem środka HTH Easiflo Pastylki. Niezawodność działania dozowników potwierdza również stosowanie ich do dezynfekcji zarówno wody pitnej, jak i w produkcji Coca Coli.

W każdych warunkach
Korzyści wynikających ze stosowania HTH Easiflo Pastylek jest wiele. Wartym zaznaczenia jest to, że używane są one na basenach publicznych od 25 lat, także, wbrew krążącej opinii, na basenach z wodą twardą. HTH Easiflo Pastylki mają niższe pH, dlatego wymagają około 50% mniej kwasu do korekty odczynu wody, poprawiają kolor i wygląd wody, obniżają poziom TDS, zmniejszaj korozję aż o 80%, zużywają o 10% mniej związków chemicznych niż zwykłe granulki. Dzięki temu obniżają całkowitą ilość związków chemicznych, wprowadzanych do basenu, zwiększając bezpieczeństwo w pomieszczeniu technicznym. Reasumując, długookresowe stosowanie systemu Easiflo do dezynfekcji wody basenowej oznacza niższe koszty, przy uwzględnieniu całości kosztów eksploatacyjnych.

 


TEKST: AGNIESZKA NOWOROLNIK/CTM
FOTO: ARCHIWUM FIRMY CTM