Park wodny w Żorach

Liczy się rozwój, liczy się sport

28 stycznia 2012 roku w Żorach został otwarty Park Wodny Aquarion – nowoczesny obiekt, który od tego czasu odwiedziło już ponad 100 tys. gości. Poprzedni basen miał tylko nieckę sportową, wyłożoną sztucznym tworzywem. Funkcjonował w tej formie do połowy 2010 roku, kiedy rozpoczęła się rozbudowa.

Przy pływalni krytej działał sklep sportowy i siłownia. Rozbudowa poszła w kierunku rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje – tzw. część rekreacyjną. Po rozbudowie głębokość basenu sportowego wynosi 1,2–1,9 m i jest podzielona na pięć torów pływackich. Za basenem sportowym znajdziemy pomieszczenie z trzema jacuzzi i basen rekreacyjny z grotą bujaną, rwącą rzeką, ścianką wspinaczkową i stanowiska do hydromasażu. Dwie zjeżdżalnie gwarantują wiele atrakcji. Zjeżdżalnia żółta o długości 106,9 m rozpoczyna się na wysokości 15 m, a jej spadek wynosi 10,5%. Zjeżdżalnia czerwona ma długość 90 m, start na wysokości 12,5 m i spadek 9,9%.

 

Na parterze mieści się sala fitness i siłownia. Na pierwszym piętrze można zrelaksować się w trzech saunach, w tym na podczerwień. Znajduje się tu także kawiarenka z antresolą widokową. Park Wodny Aquarion został też przystosowany dla osób niepełnosprawnych…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST: PARK WODNY AQUARION
FOTO: MIREK MICHALEWSKI