Reklama

Reguły bezpieczeństwa

20 pytań o audyt bezpieczeństwa

Pływalnia, basen czy aquapark to obiekty, które dostarczają ludziom wielu atrakcji i zapewne ich popularność nigdy nie osłabnie. Zarządzanie takim obiektem wiąże się jednak z dość dużym ryzykiem, wynikającym ze specyfiki jego działalności.

Nie można zapominać o tym, że na pływalni, basenie czy w aquaparku muszą zostać zachowane pewne, ścisłe, reguły bezpieczeństwa. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nasz obiekt spełnia surowe wymagania, chociażby po to, by uniknąć takich nieprzyjemności, jak wypłata odszkodowania za wypadek na basenie.

 

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na pływalni?
Ogólnie można powiedzieć, że zarządzający danym obiektem, a ściślej, powołując się na dosłowne brzmienie przepisów prawnych, za bezpieczeństwo, porządek i higieniczne warunki funkcjonowania pływalni odpowiedzialne są osoby prawne i fizyczne prowadzące działalność w sferze kultury fizycznej (ustawa z 18 stycznia 1996 roku o kulturze fizycznej, art. 50. pkt 1.)…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 2/2009W artykule znajdą Państwo również przykłady i zdjęcia błędnych oznakowań na pływalniach, źle usytuowanych stanowisk ratowniczych, sprzętu ratowniczego i medycznego, niepoprawne zamocowania sprzętu, itp.

 


TEKST: JAROSŁAW JERZY RYPNIEWSKI
FOTO: PATRYCJA BUTRYMOWICZ