Reklama

„Słowianka” dla wszystkich już od 15 lat

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka” od 15 lat jest jednym z ważniejszych obiektów Użyteczności Publicznej Gorzowa Wielkopolskiego i jego dumą. To miejsce szkolenia najlepszych sportowców, ale także aktywnego wypoczynku całych rodzin. Kompleks basenów otwarty został 28 kwietnia 2002 r. Dzień później próg przekroczył pierwszy klient. W ciągu 15 lat z oferty „Słowianki” skorzystało ponad 6 milionów osób – liczba ta nie obejmuje dzieci w wieku do 5. roku życia, które pod opieką osób dorosłych przebywają w obiekcie bezpłatnie.

Bogata oferta

Od początku istnienia CSR „Słowianka” realizuje programy skierowane do mieszkańców miasta i okolic przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Program powszechnej nauki pływania „Każde dziecko w Gorzowie umie pływać” realizowany jest w porozumieniu z Urzędem Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. Obejmuje uczniów klas II gorzowskich szkół podstawowych. Jego głównym celem jest nauka i doskonalenie pływania najmłodszych mieszkańców miasta oraz popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia. W latach 2002–2016 w programie wzięło udział blisko 18 tysięcy uczniów. Miasto Gorzów przeznacza na ten projekt ze swojego budżetu 1,1 mln zł rocznie.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka” to obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym nie tylko pod względem architektonicznym. „Rehabilitacja, odnowa biologiczna, aktywny wypoczynek i rekreacja osób niepełnosprawnych” to kolejny program realizowany w porozumieniu z miastem Gorzów Wlkp. pozwalający osobom niepełnosprawnym na bezpłatne korzystanie z basenów w każdą niedzielę w ramach rehabilitacji. Do tej pory w ramach programu wydano już ponad 11 tysięcy kart wstępu. Każdego roku „Słowianka” odnotowuje ok. 20 tysięcy wejść na postawie tego dokumentu. Budżet miasta zapewnia na to środki w wysokości 250 tys. zł rocznie.

Szeroka i różnorodna oferta sprawiła, że Gorzowianie pokochali „Słowiankę”, na którą składa się część rekreacyjna wyposażona w trzy zjeżdżalnie, jacuzzi, brodzik dla dzieci, rwącą rzekę, armatki wodne, basen do nauki pływania i inne atrakcje rekreacyjne, a także basen o wymiarach olimpijskich i zmodernizowaną strefę saun.

Przez 15 lat „Słowianka” zdobywała doświadczenie w zakresie usług, które na stałe wpisały się w rekreacyjno-sportowy kalendarz Gorzowa. Szkoła Pływania „Słowianki” podzielona na trzy trzymiesięczne kursy dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 3. roku życia od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i okolic.

W sezonie jesienno-zimowym króluje zadaszone lodowisko i szkoła jazdy na łyżwach. Każdego roku „Słowianka” wymienia i unowocześnia wyposażenie wypożyczalni, tj. łyżwy, kaski ochronne i pingwiny do nauki jazdy dla najmłodszych, które cieszą się wielkim powodzeniem.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 26

 

 

TEKST I FOTO | Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”