System Netvitc

Montaż instalacji rurociągowych

Jak oszczędzić czas i zmniejszyć koszty materiału i robocizny przy budowie instalacji basenowych? System Netvitc (opatentowany przez hiszpańską firmę Hidroten) to doskonałe i wielofunkcyjne rozwiązanie do montażu rurociągów ciśnieniowych w wielu branżach przemysłu.

Ten jedyny w swoim rodzaju system stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych systemów połączeń kołnierzowych. Zasadniczym elementem systemu jest specjalna opaska dociskowa wykonana z tworzywa sztucznego, która jest wyposażona w zaledwie dwie śruby oraz specjalną, dwuwargową uszczelkę wzmocnioną pierścieniem ze stali nierdzewnej. Konstrukcja opaski Netvitc, wykorzystując stopniowy wzrost ciśnienia, zapewnia maksymalną szczelność systemu podczas pracy.Prosty i szybki montaż
Nowatorska konstrukcja opaski dociskowej zapewnia łatwe pozycjonowanie (obrót o 360°) armatury oraz możliwość bezpośredniego połączenia np. kolana z zaworem. Wystarczy jedynie kilka sekund na odkręcenie/dokręcenie śrub, dzięki czemu montaż i demontaż staje się łatwy i szybki, a sama instalacja – przy eliminacji dodatkowych spawów czy spoin klejonych – bardziej zwarta i lżejsza. Jednocześnie system Netvitc daje możliwość prostego przeprojektowania instalacji.

 

Szerokie zastosowanie
System Netvitc sprawdza się doskonale w różnego rodzaju instalacjach. Z uwagi na materiały wykorzystane do jego budowy (PVC-U, PP wzmocnione włóknem szklanym) jest polecany zwłaszcza do pracy w warunkach narażonych na dużą wilgoć i korozję, takich jak hydrofornie, baseny kąpielowe itp. Netvitc to wielofunkcyjny i uniwersalny system. Nie tylko pozwala w łatwy i szybki sposób łączyć w ramach jednego rurociągu różne materiały (PVC, PE), ale także różne elementy (kształtki, armaturę, filtry) we wszystkich, dostępnych na rynku systemach połączeń (gwintowane, klejone, kołnierzowe, zgrzewane, Victualic).Wymierne oszczędności
System Netvitc pozwala w łatwy i oszczędny sposób skutecznie wyeliminować podstawowe problemy, jakie pojawiają się w instalacjach tradycyjnych systemów kołnierzowych. Ze względu na modułowy charakter systemu, możliwe jest łatwe stworzenie szytej na miarę instalacji zawierającej optymalną liczbę elementów, materiałów i systemów połączeń. Szeroka gama kształtek i armatury, dostępna w zakresie średnic D63-D200 mm, pozwala łączyć elementy szybko, prosto i bezpiecznie. Rezultatem są znaczne oszczędności kosztów materiału (elementów, kleju), czasu (montażu, demontażu) oraz siły roboczej. Dlatego też Netvitc to system niezwykle tani w eksploatacji i utrzymaniu. System Netvitc wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i zapewnia najlepsze parametry użytkowe. Odporne, szczelne i nierdzewne materiały spełniają wszelkie standardy obowiązujące w branży. Netvitc to synonim bezpieczeństwa, funkcjonalności, wygody i szybkości.

 


TEKST I FOTO: FIRMA BUDMECH