Reklama

Tego jeszcze nie było. Aquapark Reda z obrotową zjeżdżalnią

Dyrekcja aquaparku Reda obiecywała na łamach magazynu „Pływalnie i baseny”, że jeszcze nie raz wszystkich zaskoczy niezwykłymi atrakcjami, których do tej pory w Polsce nie było. Słowa dotrzymała. Wkrótce będzie można skorzystać z oszałamiającego AquaSpinnera – obrotowej zjeżdżalni, której konstrukcja jest unikatem w skali światowej.

Pierwsza w Europie, druga na świecie

Takich atrakcji nie buduje się często. Do tej pory z niemieckiego patentu skorzystali Chińczycy w odległym Chimelong. Koniec 2019 r. przyniesie otwarcie drugiej takiej zjeżdżalni na świecie – właśnie w Redzie.

Opisywanie słowami tej nietypowej konstrukcji nie odda zasad jej działania. Trzeba to po prostu zobaczyć. Na kanałach społecznościowych redzkiego aquaparku nie brakuje filmów z testów oraz wizualizacji wodnego diabelskiego młyna. Jednak nawet oglądanie nie pokazuje wielkości obrotowej zjeżdżalni, która ma aż 29 m wysokości, czyli blisko 10 m więcej niż sam budynek aquaparku.

AquaSpinner jest ogromny, wyjątkowy i zaskakujący, a jednocześnie jest to bardzo wymagająca atrakcja. Jego budowa wymagała dostosowania ogromnej konstrukcji do istniejącego już budynku, co wiązało się z dodatkowymi czynnościami projektowymi. Niezbędne było również stworzenie specjalnego pomieszczenia do obsługi zautomatyzowanego startu z użyciem specjalnych pasów transmisyjnych – opowiada Adam Mierzejewski, dyrektor aquaparku Reda.

 

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 33

 

TEKST I FOTO | Aquapark Reda