Reklama

Wanny Spa

Komfortowe i bezpieczneWanna spa to niezwykle przyjemne miejsce wypoczynku, które cieszy się dużą popularnością zarówno w hotelach, jak i klubach fitness, centrach wypoczynkowych oraz – coraz częściej – wśród prywatnych użytkowników.
Należy jednak pamiętać, że aby korzystanie z wanien było przyjemne i bezpieczne, a woda czysta i przejrzysta, niezbędne jest właściwie zaprojektowanie i obsługiwanie spa. Dla państwa wygody firma Arch Chemicals, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest CTM Sp. z o.o. przygotowała gamę produktów, przeznaczonych do stosowania w wannach spa.Odpowiednie pH
Jednym z najważniejszych aspektów utrzymania wody w spa jest regulacja pH. Zbyt niskie pH może powodować podrażnienia skóry oraz korozję wyposażenia, natomiast zbyt wysokie może przyczyniać się do zmętnienia wody, powstawania zanieczyszczeń i osadów kamienia. Aby utrzymać poziom pH między 7,2 a 7,8, należy stosować produkty hth Spa pH Minus oraz hth Spa pH Plus. Aby użytkowanie spa było bezpieczne, przed każdym użyciem wanny należy koniecznie skontrolować i skorygować wartości pH i chloru.Skuteczne uzdatnianie
Podwyższona temperatura (nawet do 40°C) wody w spa sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. W związku z tym, zalecane jest zastosowanie preparatu hth Spa Szokowy. Pozwala on na szybką dezynfekcję systemu spa. W naszej ofercie znajdują się 2 produkty, służące do regularnego uzdatniania wody: hth Spa Chlor tabletki i hth Spa Chlor granulat. Należy dbać o to, by wolny chlor w wodzie w spa utrzymywał się na poziomie 0,7 a 1,0 mg/l. Chlor ma właściwości bakteriobójcze, jednak w połączeniu z zanieczyszczeniami może tworzyć inne składniki, nazywane chlorem kombinowanym, który nie ma właściwości dezynfekujących, wręcz przeciwnie – wywołuje dyskomfort kąpiących się. Chlor kombinowany należy więc usuwać przez szokowe uzdatnianie wody za pomocą produktu hth Spa Bezchlorowy szokowy.

Czystość i przejrzystość
Warunki panujące w spa sprzyjają tworzeniu się nieznacznych osadów kamienia, dlatego stosowanie produktu hth Spa Przeciwosadowy przynosi rozwiązanie tego problemu. Zanieczyszczenia mogą gromadzić się również na poziomie linii wody, co jest mało estetyczne i stwarza doskonałe warunki dla rozwoju bakterii. Zaleca się regularne usuwanie osadów za pomocą produktu hth Spa Czyszczący linię wody. W celu wyczyszczenia wnętrza spa w czasie okresowego spuszczania wody, przed napełnieniem zimną wodą należy zastosować hth Spa Czyszczący. Przejrzystość i czystość wody w spa zapewnia zastosowanie hth Spa Krystalizatora.

Bez glonów i piany
Jeżeli woda w spa staje się zielonkawa, jest to oznaką rozwoju glonów. Aby zapobiec ich pojawieniu się, należy do wody w spa dodać hth Spa Glonobójczy. W związku z tym, iż woda w spa krąży bardzo szybko i doprowadza się do niej powietrze, na jej powierzchni może powstawać piana. Stosowany raz w tygodniu, hth Spa Antymus skutecznie zapobiega tworzeniu się piany.

Wydajna filtracja
Ważnym elementem w użytkowaniu spa jest również dbałość o system filtrowania wody. Zaleca się czyszczenie i usuwanie kamienia zarówno z filtru pisakowego, jak i kartuszowego – odpowiednio do częstotliwości użytkowania. Służy do tego hth Spa Czyszczący filtr.

Aromaterapia
Obok dobrego samopoczucia, zapewnianego przez hydroterapię, można również skorzystać z zalet aromaterapii, dzięki hth Spa Aromatom, które umożliwiają rozluźnienie, zrelaksowanie lub rewitalizowanie.

Właściwa pielęgnacja
Reasumując, by użytkowanie spa dawało przyjemność i by woda była zdrowa i przejrzysta, należy odpowiednio pielęgnować wannę oraz wodę. Jest to możliwe tylko dzięki specjalnie przeznaczonym do tego produktom hth Spa, firmy Arch Chemicals.

 


TEKST: AGNIESZKA NOWOROLNIK
FOTO: ARCHIWUM FIRMY INTEM