Aktywne Miasto

Gala I edycji konkursu

5 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się gala podsumowująca I edycję ogólnopolskiego konkursu dla urzędów miast i gmin „Aktywne Miasto”. W gali wzięli udział przedstawiciele samorządów, sponsorzy i partnerzy konkursu oraz zaproszeni goście ze świata biznesu, sportu i mediów.

Podczas gali zostały wręczone statuetki i certyfikaty w czterech kategoriach. W kategorii małych miast statuetkę otrzymało Mrągowo, w kategorii średnich miast zwyciężył Przemyśl, w kategorii dużych miast – Bydgoszcz, natomiast w kategorii aglomeracji uhonorowano Gdańsk.Wręczono także 24 certyfikaty dla finalistów konkursu i przyznano wyróżnienie dla najmniejszego miasta uczestniczącego w konkursie, które przypadło miastu Złoty Stok. Wszyscy uczestnicy konkursu uzyskali liczne korzyści promocyjno-wizerunkowe, a także szereg atrakcyjnych świadczeń, realizowanych w ramach pakietu korzyści, który powstał przy współpracy z partnerami projektu.Oprócz ceremonii wręczenia nagród i oficjalnego podsumowania I edycji konkursu odbyła się również prezentacja programu „Aktywne Miasto 2011”, w ramach którego realizowany będzie konkurs, spotkania, szkolenia oraz imprezy sportowe.

Przy okazji gali podsumowującej I edycję konkursu odbyła się I debata programu „Aktywne Miasto”, która dotyczyła zagadnień związanych z szansami, możliwościami i zagrożeniami rozwoju rekreacji w miastach oraz problematyki ich promocji w oparciu o rekreację i sport amatorski.

 


OPRACOWANIE: REDAKCJA