Baseny otwarte

Nowa generacja

Baseny otwarte nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nowych inwestycji powstaje bardzo mało. O basenach otwartych mówi się, że są nieopłacalne i mało przydatne w naszym klimacie. Opinia ta powstała na podstawie obserwacji dotychczas funkcjonujących obiektów.

Koszty eksploatacji są wysokie, sezon kąpielowy krótki, a przez pozostałą część roku obiekt stoi niewykorzystany i wymaga dozoru oraz konserwacji. Tak nie musi być – baseny otwarte nowej generacji dzięki pakietowi nowych technologii mogą być rentowne i zaspokajać ogromną potrzebę kąpieli w sezonie letnim przy znacznym uniezależnieniu od warunków atmosferycznych, a dzięki wprowadzeniu funkcji zimowych, obiekt może być eksploatowany całorocznie.

 

Koncepcja basenu otwartego III generacji stanowi odpowiedź na nurtujące wiele gmin pytania:
– Jak stworzyć nowoczesne kąpielisko do masowego wypoczynku na otwartym powietrzu – atrakcyjne i dostępne dla mieszkańców, a jednocześnie niewymagające dotowania przez gminę?
– Czy warto modernizować istniejące kąpielisko i jak to zrobić?WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU MAGAZYNU „PŁYWALNIE I BASENY” NR 4/2010

 


AUTOR: LESZEK KRASZEWSKI
FOTO: ARCHIWUM AUTORA