Reklama

Baseny z przeciwprądem

Płyń pod prąd

Niedawno prezentowaliśmy baseny z przeciwprądem wykonane ze stali nierdzewnej, przeznaczone głównie dla sportu wyczynowego oraz rehabilitacji. Baseny z przeciwprądem mają również szerokie zastosowanie w centrach odnowy biologicznej, klubach fitness, hotelach, pensjonatach oraz obiektach użytkowników indywidualnych.

Dla takich zastosowań prezentowane poprzednio rozwiązanie (PRZECZYTAJ) mogłoby okazać się zbyt drogie. Na rynku istnieją również inne baseny np. wykonane z polipropylenu, do których można zastosować system przeciwprądu. Systemy te są tańsze i można je zainstalować w dowolnej lokalizacji – baseny wewnętrzne, zewnętrzne, nawet „oczka wodne”. Firma Transcom z Katowic działająca w tej branży od wielu lat i będąca przedstawicielem na Polskę wielu renomowanych firm ma niezbędne doświadczenie, a także kadrę specjalistów, aby dla każdego klienta dobrać najlepszy produkt. Przygotujemy optymalne rozwiązania zarówno dla niecki basenu wykonanej ze stali nierdzewnej, jak i polipropylenu tak, żeby stosunek jakości do ceny był możliwie najwyższy.

 

Dopasowane rozwiązanie
Jednym z europejskich liderów na rynku ww. basenów jest firma LD-Pool z siedzibą w Austrii. Duży asortyment rozwiązań dla nowych obiektów, jak również wyposażanie dowolnych istniejących niecek w modułowo konfigurowane zestawy przeciwprądowe powoduje, że jest to rozwiązanie unikatowe w skali europejskiej. Chronione patentem technologie dają przewagę nad konkurencją a prostota rozwiązania pozwala utrzymywać cenę na atrakcyjnym poziomie.Zalety basenów z przeciwprądem:
– idealne wzmocnienie pleców, zapobieganie problemom kręgosłupa,
– wzmocnienie układu krążenia,
– regeneracja całego ciała,
– idealne dla sportu wyczynowego (triathlon, pływanie długodystansowe),
– aktywność do późnego wieku,
– nauka prawidłowego pływania,
– dobra figura,
– relaks i odprężenie.

KORZYŚCI DLA ORGANIZMU

1. Rehabilitacja
Poprzez stan nieważkości w wodzie odciążamy:
– mięśnie kręgosłupa,
– muskulaturę karku, ramion, pleców,
– stawy kolanowe, biodrowe.
Dlatego też pływanie zalecane jest szczególnie przy problemach z aparatem ruchowym czy też w rehabilitacji kontuzji. Oczywiście trzeba przy tej okazji zastosować odpowiedni styl oraz intensywność pływania. Prawidłowe, zdrowe pływanie można najszybciej opanować w basenie z przeciwprądem.

2. Siła i wytrzymałość
Przy pływaniu rozluźniają się napięte partie mięśni. Dzięki temu przy prawidłowym treningu zwiększa się przekrój oraz siła mięśni. Oprócz pływania, w tego typu basenach można uprawiać aquajogging, aquacycling i inne formy gimnastyki wodnej. W wyniku aktywności wielu grup mięśni można poprzez pływanie poprawić kondycję. Dzięki regularnemu pływaniu w różnych stylach można też zniwelować lub uniknąć różnic w muskulaturze. Układ krążenia reaguje na ruch w wodzie poprzez:
– spowolnienie bicia serca,
– zwiększenie objętości pojedynczego uderzenia serca,
– uelastycznienie naczyń krwionośnych,
– poprawę i przyspieszenie powrotu krwi z nóg dzięki działającemu z zewnątrz ciśnieniu wody. Dzięki temu pływanie ułatwia optymalizację i wzmocnienie układu krążenia.
Również układ oddechowy trenuje się dużo efektywniej dzięki pływaniu. Powiększa się objętość płuc a dzięki temu przy pełnym wdechu można zaczerpnąć więcej powietrza, co zapewnia że:
– więcej tlenu wpada do płuc,
– mięśnie stają się bardziej odporne na braki tlenowe,
– muskulatura układu oddechowego ulega wzmocnieniu dzięki oporowi jaki stawia woda.

3. Fitness i relaks
Nie tylko muskulatura, aparat ruchowy, naczynia krwionośne, układ oddechowy i układ krwionośny korzystają z zalet wody, także całe ciało otrzymuje cenną stymulację poprzez ciśnienie i opór wody. Efekt masażu można porównać z lekkim masażem limfatycznym. Tłuszcz i woda utrzymujące się w ciele są naciskane przez wodę basenową a dzięki temu ułatwione jest ich usunięcie. Bodystyling, czyli modelowanie sylwetki poprzez pływanie to hasło będące w użyciu od wielu lat. Ze względu na temperaturę wody w basenie pływackim (około 26–27°) zwiększa się zapotrzebowanie na energię, ponieważ organizm z jednej strony potrzebuje „paliwa” do pływania a z drugiej strony musi utrzymać prawidłową temperaturę całego ciała – woda działa jako doskonały absorber energii.

4. Zgrabna sylwetka
Poprzez zwiększone zapotrzebowanie na energię oraz ochronę stawów nawet u osób z dużą nadwagą pływanie jest najlepszym sportem odchudzającym. Jest to również idealny sport dla wszystkich dbających o swój wygląd i wagę, ponieważ zużycie energii jest dwa a nawet trzy razy większe w porównaniu do innych sportów o podobnej intensywności uprawianych na lądzie. Pływanie łączy zatem wszystkie zalety jakie można byłoby sobie życzyć – od treningu wytrzymałościowego do zachowania zdolności ruchowych. Pływanie to sport, który można uprawiać do późnej starości, kiedy już inna aktywność jest poza zasięgiem.

PRODUKTY

1. LD-pool fit – grupą docelową dla serii LD-pool fit są pływający amatorsko, dla zdrowia, jak również spa. Basen z przeciwprądem jest idealny dla zdrowia, pływania długodystansowego, aquajoggingu, a także odpoczynku jak w jacuzzi. Dwie ławeczki uzupełniają nieckę i zapewniają relaks całej rodzinie. Dysze mogą być dodane opcjonalnie w celu zwiększenia funkcjonalności basenu. Basen jest odpowiedni zarówno do pływania, jak i do centrum odnowy biologicznej i rehabilitacji. Dzięki bocznym ławkom zapewniony jest przepływ laminarny w centrum basenu tak, aby jedna osoba bez przeszkód mogła pływać we wszystkich warstwach. Poprzez opatentowany system napędu zapewniamy spokojną powierzchnię wody. Nieduży rozmiar basenu (od 5 × 2,5 m) sprawia, że basen jest prosty w instalacji i tylko niewielki poziom energii jest potrzebny do ogrzewania i obiegu wody. W związku z tym LD-baseny nadają się do stosowania przez cały rok. Moc silnika: 3 × 12 V 650 W. Do standardowej oferty dostępne są liczne akcesoria opcjonalne, pozwalające dostosować basen do indywidualnych potrzeb. Wersja standardowa oferuje kompletną nieckę w kolorze niebieskim.
Wyposażenie standardowe:
– zbiornik wypływu wody z lamelami bezpieczeństwa,
– kanał zassania z lamelami bezpieczeństwa,
– jednostka sterująca ręcznie i uchwyt nad wodą,
– kratka przelewowa,
– dwie ławki.

2. LD-pool super pro – grupą docelową dla super pro LD są centra pływania i ośrodki sportowe. Basen jest idealny do pływania wyczynowego we wszystkich stylach pływackich. Dzięki dużej mocy możliwe jest pływanie z prędkością nawet do 2,5 m/s zarówno w górnej, jak i dolnej części. Możliwy jest trening wytrzymałościowy, sprinterski, a także trening nurkowania fazowego. Jednolity, laminarny przepływ na całej szerokości i głębokości zbiornika zapewnia, że dwie osoby mogą pływać obok siebie i nie będą sobie przeszkadzały. Poprzez opatentowany system napędu zapewniona jest spokojna powierzchnia wody, nawet przy dużych prędkościach pływania. Moc silników: 7 × 400 V 3000 W. Nieduży rozmiar basenu (od 5 × 2,5 m) sprawia, że basen jest prosty w instalacji i tylko niewielki poziom energii jest potrzebny do ogrzewania i obiegu wody. W związku z tym nadaje się do stosowania przez cały rok. Standardowy zestaw w kolorze niebieskim obejmuje kompletny basen z siedmioma turbinami i wszystkimi detalami potrzebnymi, żeby pływać bez przerwy.
Wyposażenie standardowe:
– zbiornik wypływu wody z lamelami bezpieczeństwa,
– kanał zassania z lamelami bezpieczeństwa,
– jednostka sterująca z programem treningu sportowego i uchwytem nad wodą,
– kratka przelewowa.

3. LD-Machine – to technika turbin dla przeciwprądu o wysokiej mocy 24 V/1300 W. Oszczędna konsumpcja prądu przy szerokim miękkim prądzie wody. Urządzenie jest przeznaczone dla aquagimnastyki, pływania dla zdrowia i sportu. Podłączenie prądu 230 V/12 A z 2 × 12 V z bezpiecznikami. Regulacja prędkości poprzez elektroniczny wyświetlacz. LD-Machine można stosować bez dodatkowych prac budowlano-instalacyjnych praktycznie w każdej niecce basenowej. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne elementy. Kolor: niebieski. Wielkość: 50 × 42 cm dla minimalnej głębokości wody 1,1 m. Dostępne również w zestawach, jako LD-Machine duo i LD-Machine quattro. Produkt jest przeznaczony dla niecek basenowych o większych rozmiarach.

 


TEKST: PIOTR BANACH
FOTO: ARCHIWUM FIRM TRANSCOM I LD-POOL