Reklama

Gmina 2010

Druga edycja

Blisko stu wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas drugiej edycji Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych Gmina, które odbyły się w dniach 23-26 listopada 2010 roku w Poznaniu. Targi Gmina towarzyszyły targom Poleko i Komtechnika.

Oświetlenie ledowe, witacze miejskie, innowacyjne systemy informatyczne dla szkół i urzędów, fotoradary, budownictwo sportowe, elementy miejskiej zabudowy, budownictwo modułowe – tak szeroką ofertę zaprezentowali targowi wystawcy. Targi to okazja do spotkań samorządowców z przedstawicielami sektora prywatnego prezentującymi niezwykle szeroką ofertę. Targom towarzyszyło Forum Samorządowo-Biznesowe – cykl seminariów i konferencji poruszających m.in. tematykę partnerstwa publiczno-prywatnego, bezpieczeństwa na drogach samorządowych oraz integracji. Sporo miejsca poświęcono zagadnieniu informatyzacji. Wiedzy na temat zasad wprowadzania e-obsługi dostarczyło seminarium „Praktyczne zasady wdrażania e-administracji na przykładzie wybranych jednostek samorządu terytorialnego”. Zaproszeni eksperci opowiedzieli o typowych problemach, które pojawiają się w trakcie wprowadzania systemów informatycznych, a także pokazali sposoby ich rozwiązywania.

 

Po raz pierwszy na targach Gmina wręczono Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich za najlepsze zaprezentowane produkty. Wyróżnienie to ma swoją tradycję, a w powojennej historii Targów Poznańskich przyznawane jest od 1979 roku i cieszy się dużym uznaniem wystawców krajowych i zagranicznych. Targi Poleko, Komtechnika i Gmina cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów branżowych, lokalnych i ogólnopolskich. Listopadowe targi to nie tylko spotkania profesjonalistów zainteresowanych rozwiązaniami ekologicznymi i produktami usprawniającymi funkcjonowanie społeczności lokalnych. To również targi wiedzy, pełniące ważną funkcję społeczną i edukacyjną.

 


ŹRÓDŁO: MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE
OPRACOWANIE: REDAKCJA