Reklama

Gra świateł w Arłamowie

Hotel**** ARŁAMÓW jest położony na malowniczej górskiej polanie wśród lasów Puszczy Karpackiej. Nowo powstały obiekt zyskał niezwykle efektowne oświetlenie dzięki technologii LED. Piękno architektury zostało podkreślone poprzez zastosowanie unikalnego systemu oświetleniowego firmy LUXIMA S.A., która projekt iluminacji stworzyła we współpracy z rzeszowskim biurem architektonicznym MWM Architekci Sp. z o.o.

Realizując iluminację budynku, wyeksponowano światłem ciepłym-białym ciekawe architektonicznie drewniane filary, pilastry oraz podcienia głównego wejścia. W górnej części elewacji podkreślono zwieńczenia dachu wokół całego budynku. Oprawy zostały dopasowane długością i mocą do elementów architektonicznych.

Oryginalną i niepowtarzalną formą architektoniczną jest podświetlany sufit nad basenem w strefie SPA & Wellness w Hotelu**** ARŁAMÓW. Wykonanie konstrukcji oraz prace montażowe trwały ponad 3 miesiące. Nietypowym projektem w zakresie konstrukcji i napięcia membran zajęła się firma Hurst Sufity Barrisol. Sufit został wykonany z aluminium (zużyto 9000 mb rury aluminiowej) i napiętej membrany Barrisol złożonej z dwóch warstw:

  • warstwa górna (ponad 900 m2) zabezpieczająca przed pyłem i owadami,
  • warstwa dolna transparentna rozpraszająca światło umieszczone pomiędzy obiema membranami (ponad 900 m2).

Pod sufitem zamontowany został system oświetleniowy firmy LUXIMA S.A. – AQUA LED SMD świecący światłem białym oraz AQUA LED M 50 w wersji RGB, która podkreśla niesamowitą atmosferę tego miejsca.

System oświetleniowy został zaprojektowany z największą starannością, a następnie wyprodukowany przez firmę LUXIMA S.A. na specjalne zamówienie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom architekta, LUXIMA wykonała system z dostosowaniem wymiarów do poszczególnych sekcji sufitu o bardzo nieregularnych kształtach, uzyskując efekt równomiernego rozświetlenia. Oprawy AQUA z IP68, z których zbudowany jest system, charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, wysoką trwałością wynikającą z użycia diod oraz niskim poborem mocy. Użycie LED jako źródła światła przekłada się na ograniczenie zużycia energii elektrycznej pobieranej przez instalacje oświetleniowe i znacząco obniża koszty eksploatacji i konserwacji.

System oświetleniowy LUXIMA S.A. umieszczony pod sufitem Barrisol ma możliwość dowolnego sterowania kolorem za pomocą sterownika PX187-EL-350-3 firmy PXM. Driver PX187-EL-350-3 umożliwia precyzyjne sterowanie jasnością diod LED i posiada 3 wyjścia zasilające 350mA. Do każdego z nich można podłączyć do 12 diod LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu znakomicie nadaje się do sterowania lampami RGB. Oprogramowanie automatycznie zwiększa rozdzielczość sterowania w zakresie najmniejszych jasności, dzięki czemu zmiana intensywności odbywa się bardzo płynnie w pełnym zakresie 0–100%. Dodatkowo sterownik PX187-350-3 umożliwia sterowanie 2-, 3-, 4- lub 7-bajtowe, w zależności od wymagań użytkownika. Stały pomiar temperatury diod LED pozwala na szybką reakcję na ich ewentualne przeciążenie termiczne i tym samym zabezpiecza przed uszkodzeniem.

LUXIMA S.A. oferuje bogate zaplecze technologiczne oraz zatrudnia ludzi z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy kochają swoją pracę. Misja firmy LUXIMA S.A. oparta jest na 3 filarach: Technika, Jakość i Wzornictwo, a jej produkty wyróżnia design, minimalizm i walory użytkowe. Realizacja podświetlonego sufitu w Hotelu Arłamów jest dowodem na to, że tam, gdzie spotyka się kreatywność architekta oraz doświadczenie i wiedza producenta, powstają rozwiązania spełniające potrzeby inwestora i użytkownika. LUXIMA S.A. jest producentem słuchającym klientów i znajdującym właściwe rozwiązania.

Luxima S.A.
ul. Okrężna 4b
19-300 EŁK
tel.: 87 620 09 30
tel./faks: 87 620 09 32
biuro@luxima.com.pl

 

 

TEKST | Lena Wilczewska (LUXIMA S.A.) przy współpracy: Magdalena Duda (PXM), Łukasz Banaszkiewicz (Hurst Sufity Barrisol)
FOTO | Archiwum Hotelu Arłamów oraz Archiwum Hurst Sufity Barrisol