Reklama

Inwestycje basenowe w formule PPP. Baseny pływające na Wiśle w Warszawie

Realizacja zamierzeń inwestycyjnych w formule PPP, w szczególności dla inwestycji basenowych, stawia wiele wyzwań i wymaga przygotowania właściwych założeń i analiz. W ostatnim czasie, jednym z ciekawszych projektów planowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, realizowanego przez Wydział Inwestycji i Projektów Partnerskich Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy jest zadanie pn. „Zagospodarowanie strefy kąpieliskowo-basenowej na brzegu Wisły w Warszawie”.

Warszawa już na początku XX w. posiadała baseny w pasie plaży i na Wiśle. Historia, sentyment oraz zauważalny trend powrotu miast nad rzeki, stały się impulsem dla realizacji pomysłu budowy nowych basenów pływających.

Baseny pływające na Wiśle w PPP?

Skuteczne i zgodne z dobrymi praktykami rynkowymi przeprowadzenie procesu budowy basenów pływających na Wiśle, który mógłby się zakończyć realizacją inwestycji w ramach PPP, wymagało podjęcia przez Inwestora publicznego działań formalnych, polegających na przygotowaniu oceny efektywności tego przedsięwzięcia. Ocena efektywności dla przedsięwzięcia miała za zadanie weryfikację jego wykonalności oraz efektywności realizacji w modelu tradycyjnym i PPP.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 34

 

TEKST I FOTO | Firma Agraria/Agrapool Consulting – Polscy Doradcy Basenowi