Jak zwiększyć atrakcyjność obiektu?

Najważniejsze kryteria dla wyposażenia basenu

 

Urządzenia zwiększające możliwości wykorzystania basenu pływackiego – pomosty przesuwane, wypłycenia czy dna ruchome – stają się obecnie standardem wyposażenia obiektu basenowego, a nie opcją luksusową. Dzięki temu pływalnie zyskują na atrakcyjności i poszerzają ofertę proponowanych aktywności.

Jest to bardzo pozytywny trend, który z jednej strony zwiększa rentowność pływalni, a z drugiej pozwala indywidualnym użytkownikom na uprawianie aktywności na miarę ich możliwości i potrzeb.

Jakie są najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę, wybierając dostawcę wyposażenia sportowego dla obiektów basenowych?

Bezpieczeństwo i zgodność z normami

Jest to oczywiście kryterium najważniejsze. Atesty higieniczne na stosowane materiały, deklaracje zgodności, zgodność ze wszystkimi normami, antypoślizgowość to tylko niektóre z wymogów koniecznych do spełnienia. Produkty oferowane przez Euro Team Trader posiadają wszystkie dokumenty potwierdzające zgodność z normami bezpieczeństwa, łącznie z pozytywnymi opiniami Polskiego Związku Pływackiego. Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia, takie jak słupki startowe czy ekrany nawrotowe, są wykonane w taki sposób, aby zapewnić pełnię bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom.

Produkty oferowane przez Euro Team Trader spełniają wymogi PZP i FINA, dzięki czemu zarówno pomosty, jak i słupki startowe, ekrany nawrotowe czy liny torowe doskonale sprawdzają się w trakcie zawodów sportowych. Co więcej, oferowane platformy falstartowe montowane na słupkach są kompatybilne z powszechnie używanymi w trakcie zawodów systemami pomiaru czasu.

Wysoka jakość

Wysoka jakość przekłada się na trwałość i niezawodność oferowanych produktów. Te proponowane przez Euro Team Trader wykonane są z materiałów odpornych na działanie środowiska basenowego i na intensywną eksploatację w trakcie użytkowania.

Wszystkie elementy stalowe (konstrukcje urządzeń, słupki startowe, kotwy etc.) wykonane są ze stali nierdzewnej klasy AISI 316L trawionej i pasywowanej, co gwarantuje jej trwałość i odporność na korozję. Poszycia i panele wytwarzane są z tworzywa ABS, które cechuje się dużą wytrzymałością. Wszystkie mechanizmy i struktury są obliczane na wielokrotnie większe obciążenia i oddziaływania niż te faktycznie występujące, co zapewnia ich praktyczną bezusterkowość.

Innowacyjność urządzeń

W propozycjach Euro Team Trader widać dążenie do innowacyjnych rozwiązań cechujących się prostotą i solidnością. Mechanizmy poruszające urządzeniami są wykonane z wytrzymałych materiałów i nie wymagają skomplikowanych systemów wspomagających ich działanie. Dzięki temu możliwość wystąpienia usterek jest ograniczona do minimum. Prostota oznacza niezawodność!

Szybkość działania i łatwość obsługi

Zarówno pomosty, jak i dna ruchome oferowane przez Euro Team Trader są niezwykle proste w obsłudze i zawsze gotowe do pracy. Uruchomienie i ustawienie urządzenia w żądanej pozycji jest bardzo intuicyjne i wymaga niewiele czasu. W ciągu 10 sekund od włączenia urządzenie jest gotowe do pracy. Przemieszczenie pomostu od ściany szczytowej basenu typu olimpijskiego do połowy basenu, tak aby podzielić go na dwa baseny 25-metrowe, wymaga jedynie około 13 minut. Sterowanie urządzeniami ze względów bezpieczeństwa jest odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych.

Łatwość utrzymania

W codziennym użytkowaniu urządzeń i elementów wyposażenia istotne jest, aby ich konserwacja i utrzymanie nie wymagały skomplikowanych przygotowań ani pracochłonnych czynności. Dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzeń wszelkie prace związane z ich konserwacją czy serwisowaniem mogą być przeprowadzane zarówno w niecce wypełnionej wodą, jak i w niecce pustej. Jest to olbrzymia wygoda dla użytkownika, który w każdym momencie może mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich mechanizmów (poprzez otwory rewizyjne).

Estetyka

Ładny czy nowoczesny wygląd nie jest z całą pewnością warunkiem koniecznym do tego, aby wyposażenie spełniało swoją rolę. A jednak obiekt, w którym wszystkie elementy komponują się w estetyczną, przemyślaną całość, z całą pewnością zachęca do odwiedzania i jest wizytówką ośrodka sportowego. Widać wyraźnie ten kierunek w projektach najnowszych inwestycji sportowych, które stawiają na śmiałą, nowoczesną stylistykę. Eleganckie linie słupków startowych czy minimalistyczny styl platform wypłycających oferowanych przez Euro Team Trader sprawiają, że elementy wyposażenia nie tylko są przedmiotami użytkowymi, lecz także stają się dopełnieniem wystroju.

Cena

Na koniec zostało kryterium, które w przeważającej większości przypadków pełni rolę kluczową w wyborze dostawcy urządzeń i wyposażenia sportowego – cena. Całkowity koszt produktu to nie tylko cena jego zakupu, lecz także jego trwałość i jakość. W przypadku urządzeń dochodzą też koszty eksploatacji, obsługi i serwisu pogwarancyjnego. Dlatego też decydując się na konkretnego dostawcę, warto przeanalizować cenę z długofalowej perspektywy i rozważyć koszty utrzymania urządzenia na przestrzeni 5 czy 10 lat.

Oferta firmy Euro Team Trader jest każdorazowo dostosowana do indywidualnych potrzeb zamawiającego oraz obiektu, łącząc konkurencyjną cenę z jakością.

Wśród proponowanych produktów, takich jak słupki startowe, ekrany nawrotowe, kotwy czy liny torowe, można dobrać kompletne wyposażenie basenu, zgodne z konkretnym zapotrzebowaniem, mając pewność wysokiej jakości i zgodności z normami.

EURO TEAM TRADER Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 80 lok. 62
00-175 Warszawa
tel.: +48 502 026 312
office@euroteamtrader.pl
www.euroteamtrader.pl

 

TEKST I FOTO | Firma Euro Team Trader