Reklama

Park Wodny SIEDLCE – idealne miejsce do relaksu

Od 27 grudnia 2013 roku mieszkańcy Siedlec i całego subregionu siedleckiego mogą korzystać z atrakcji Parku Wodnego SIEDLCE – zaprojektowanego ze smakiem i starannie wykończonego kompleksu basenowego, wzbogaconego o strefę rozrywki ze stołami bilardowymi i 4-torową profesjonalną kręgielnią. Dzięki temu na sportowo-wodnej mapie Polski pojawił się bardzo jasny punkt – Park Wodny SIEDLCE. Jest to bowiem jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju, z wieloma udogodnieniami dla klientów i funkcjonujący w pełnej zgodzie z naturą.

Siedlczanie zainwestowali w sport

Historia budowy Parku Wodnego SIEDLCE, finansowanej z budżetu miasta Siedlce poprzez miejską spółkę Agencję Rozwoju Miasta Siedlce, rozpoczęła się przed kilkoma latami, kiedy to podjęta została decyzja o budowie Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki. Pierwszym etapem tej budowy był oddany w połowie 2011 roku stadion piłkarski z krytą trybuną na niespełna 3000 krzesełek, podgrzewaną murawą i zapleczem trzech profesjonalnych boisk treningowych.

Za tą decyzją władz miasta poszła następna – budowa aquaparku, tak bardzo potrzebnego temu niespełna 80-tysięcznemu miastu. Istniejąca pływalnia zlokalizowana przy jednej ze szkół nie spełniała bowiem już ani standardów nowoczesnego obiektu sportowego, ani tym bardziej oczekiwań siedlczan.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 16

 

TEKST | Jacek Garbaczewski
FOTO | Michał Moryl | ARMS