Reklama

Posnania – nieszablonowa realizacja

Na przełomie roku został oddany do użytku basen sportowo-rekreacyjny w Poznaniu należący do sieci klubów fitness. Jest to bardzo ciekawa realizacja pokazująca, że niewielkim kosztem oraz nakładem pracy można uzyskać atrakcyjny obiekt, znacznie odstający od standardów na rynku. Całość obiektu basenowego została wykończona za pomocą porcelany basenowej SeraPool

Wykończenie tego obiektu ma niewiele wspólnego z podstawowym wymiarem płytki 12,5 × 25 m, który wynika z wymogów FINA dla basenów sportowych, a przez cenę stał się również standardem dla plaż, niecek rekreacyjnych oraz brodzików dla dzieci. Obecnie można zaobserwować pozytywny trend odchodzenia od wymiarów 12,5 × 25 m na plaży, co wiąże się z wyższą estetyką wykończenia oraz przede wszystkim wyższą higieną przez mniejszą powierzchnię fug.

Eliminacja profili PVC

Omawiany basen jest ciekawy z kilku powodów. Jednym z nich są zastosowane profilowane płytki antypoślizgowe oraz profilowany pochwyt, które eliminują konieczność zastosowania jednego z najszybciej i najczęściej niszczących się elementów, tj. profili PVC pod kratkę. W tym rozwiązaniu kratka opiera się o kształtkę, która w swojej strukturze zawiera 1,5-centymetrowy nosek będący podporą dla przykrycia rynny. Płytka oraz pochwyt tworzą wraz z profilem pod kratkę monolityczną strukturę, dzięki czemu nie musimy się obawiać uszkodzenia profilu poprzez mycie rynny przelewowej oraz skakania po kratkach. Dodatkowo elementy wokół rynny przelewowej mają klasę antypoślizgu C na mokro i sucho.

Z kolei na plaży basenowej zastosowano dużogabarytowe płytki antypoślizgowe SeraPool – Apache w kolorze naturalnej porcelany. Również i te płytki są w klasie antypoślizgu C na mokro i sucho.

Piękny efekt niewielkim kosztem

Najciekawszym jednak elementem tej realizacji jest pomysłowo ułożony wzór z porcelanowej mozaiki SeraPool na dnie niecki. Do tej kompozycji zostały wykorzystane mozaiki o wymiarach 5 × 5 cm w czterech różnych odcieniach koloru niebieskiego. Są to jedne z najtańszych mozaik dostępnych na rynku polskim. Mozaiki SeraPool są w grupie produktowej BIa o chłonności wodą poniżej 0,5%. Dodatkowo wykonane są z trwałej i twardej porcelany, a nie bardziej miękkiej, przez co mniej trwałej kamionki czy też z podatnego na uszkodzenia szkła.

Całość realizacji wykończona jest ciemnymi ścianami oraz ciekawym oświetleniem pomieszczenia. Poza niecką basenową w obiekcie tym została wykona wanna jacuzzi również wykończona melanżem z mozaiki porcelanowej SeraPool.

Powyżej opisana inwestycja jest dowodem na to, że współpraca na linii inwestor – projektant – generalny wykonawca może zaowocować bardzo ciekawą realizacją, gdzie oczekiwania każdej ze stron mogą zostać zaspokojone. W efekcie powstaje obiekt, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem oraz przyciąga rzeszę klientów.

Kontakt:
SeraPool Polska
tel. kom.: 509 123 814
polska@serapool.pl, www.serapool.pl

 

TEKST I FOTO | Firma SeraPool