Sky Tower we Wrocławiu

Spa XXI wieku

Czas to luksus. Wartościowe są godziny, które przeznaczamy tylko dla siebie. Regeneracja to delektowanie się pięknymi stronami życia, zbieranie nowych sił, zażywanie ciepła i świeżości. To wszystko można osiągnąć dzięki spa, oryginalnie zaprojektowanemu i zbudowanemu z najlepszych materiałów.

Spa i wellness jest czymś więcej niż trendem. To świadomość i odpowiedzialność za stan naszego zdrowia, a także podejmowanie działań, których celem jest zachowanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dynamiczny wzrost świadomości własnego zdrowia zmusza inwestorów do oferowania klientom coraz większej różnorodności usług, pamiętając o strefach dla ciała, umysłu i ducha.

 

Połączenie kompozycji z pary wodnej, dźwięku, klimatu pomieszczenia i architektury wpływa dobroczynnie na duchowe i fizyczne odprężenie. Caldarium, sauna i łaźnia parowa to trzy podstawy pomieszczeń spa. Wyraźnie różnią się klimatem i kompozycją – gorące lub chłodne, wilgotne lub suche, zbudowane z ceramiki, drewna lub kamienia. Temperatura i wilgotność są najważniejszymi elementami opisującymi klimat pomieszczenia a ich różnorakie wariacje wpływają na specyfikę pomieszczenia i rodzaj kąpieli. Coraz częściej właściciele czy menadżerowie obiektów spa decydują się na określenie rodzaju filozofii spa i wellness, jaka będzie charakteryzowała dany obiekt…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST: ANDRZEJ WANDAS
FOTO: ARCHIWUM FIRMY SPA ZONE