System Blue Fox

Nowa jakość pływania

Niezależnie od tego, czy basen jest niewielkim obiektem wchodzącym w skład kompleksu hotelowego, prywatną inwestycją, czy profesjonalną pływalnią o wymiarach olimpijskich, jego specyfika wymaga zachowania najwyższych standardów.

Na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z bezpieczeństwem. Dbałość o nie na rekreacyjnych obiektach wodnych to nie tylko zapewnienie opieki doświadczonej kadry instruktorów oraz ratowników. Żeby wyeliminować ewentualne ryzyko związane z błędami lub niedopatrzeniem, czynnik ludzki warto wesprzeć nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nawet najbardziej kompetentna i uważna kadra nie jest w stanie wychwycić wszystkich zagrożeń, gdy liczba podopiecznych znacznie ich przewyższa. Każdy z właścicieli i zarządców prywatnych oraz ogólnodostępnych basenów wie, że nie da się przewidzieć wszystkich zachowań kąpiących się osób. Dzięki wprowadzonemu na polski rynek przez firmę Fitnet Sp. z o.o. rozwiązaniu, można zapobiec ich tragicznym konsekwencjom.Rynkowy lider
System Blue Fox składa się z szeregu urządzeń i rozwiązań czuwających nad bezpieczeństwem osób korzystających z basenów. Sercem systemu jest opaska na rękę, monitorująca zachowanie użytkowników i uruchamiająca alarm w przypadku zagrożenia. Jest ona skonstruowana tak, żeby na bieżąco kontrolować głębokość i czas przebywania na niej. Przekroczenie wprowadzonych wcześniej przez użytkownika parametrów powoduje emitowanie ultradźwiękowego sygnału do odbiornika. Za interpretację zachowania użytkownika odpowiadają umieszczone w niecce sensory. Jednocześnie doświadczeni pływacy mogą bez obaw o włączenie alarmu nurkować do samego dna basenu. Nieużywana opaska wyłącza się automatycznie, w trakcie poruszania przechodzi w stan gotowości, a po zanurzeniu w wodzie aktywuje się, o czym informuje migająca na zielono dioda LED. Szybkie ładowanie baterii oraz przechowywanie opasek umożliwia specjalna magistrala, do której można jednocześnie podłączyć 10, 20 lub 30 opasek. Jedno trzygodzinne ładowanie baterii wystarcza na 900 godzin pracy. Żywotność baterii została obliczona na 1000 cykli ładowania.

Oprogramowanie
Bezpłatne oprogramowanie „Blue Fox Control” umożliwia wprowadzenie spersonalizowanych ustawień zarówno głębokości, jak i czasu przebywania na niej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda opaska może zostać zaprogramowana zgodnie z fizycznymi i kondycyjnymi możliwościami użytkownika. Oprogramowanie „Blue Fox Control” można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej dystrybutora systemu. Programowanie opaski magnetycznej jest bardzo proste i szybkie – wystarczy podłączyć ją do adaptera i kabla USB, a następnie ustawić odpowiednie parametry uruchamiające alarm. Twórcy programu przygotowali także pięć najbardziej typowych, fabrycznych ustawień. Umożliwiają one dostosowanie wartości dla małych i większych dzieci, a także dla pływających i niepływających dorosłych. Blue Fox Safety Pool można dostosować do pracy na bardzo dużych obiektach z kilkoma nieckami i monitorować dzięki temu bezpieczeństwo aż tysiąca osób jednocześnie. System z powodzeniem jest także wykorzystywany w obiektach, w których nie ma stałego nadzoru pracowników lub jest on utrudniony. Wsparciem dla systemu są także radiotelefony, usprawniające komunikację pomiędzy systemem a pracownikami basenu. Dotyczy to w szczególności małych obiektów hotelowych, spa lub akwenów ogólnodostępnych, takich jak aquaparki, gdzie pracowników pochłaniają także inne obowiązki. Szybkość i niezawodność, z jaką działa system, daje gwarancję bezpiecznej zabawy. Konstrukcja umożliwia jego zamontowanie w basenach wykładanych kafelkami lub mozaiką, ze stali, foliowych i poliestrowych.

Bogata oferta
Opaska monitorująca Blue Fox to niezwykle nowoczesne urządzenie, które może zostać wyposażone dodatkowo w chip RFID. W ten sposób, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, można ją zintegrować z działającym na basenie systemem płatności czy kontrolą dostępu. System Blue Fox dołącza do rodziny kilkudziesięciu produktów znajdujących się w stałej ofercie firmy Fitnet. Oferta jest od 15 lat uzupełniana o najlepsze i sprawdzone na całym świecie rozwiązania. Dzięki temu właściciele i operatorzy obiektów sportowo-rekreacyjnych, otrzymują bogatą paletę narzędzi, często skrojonych na ich indywidualne potrzeby. Flagowym produktem firmy jest Fcnet – oprogramowanie pomagające w sprawnym zarządzaniu pracą obiektów basenowych m.in. dzięki kontroli wejść/wyjść, raportowaniu wszelkich zdarzeń, zarządzaniu strefami, sprzedaży i płatnościom bezgotówkowym. Uzupełnieniem oferty są szafki ubraniowe, opaski na rękę, klucze, zamki, karty identyfikacyjne, zbliżeniowe, czytniki, kontrolery, drukarki kart i kasy fiskalne. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala profesjonalistom z Fitnet wprowadzać na krajowy rynek tak zaawansowane i pionierskie rozwiązania jak Blue Fox oraz służyć pomocą przy ich wdrażaniu i obsłudze.

 


TEKST I FOTO: FIRMA FITNET