System świetlnej sygnalizacji zajętości kabiny

Jednym z kluczowych elementów każdego nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego jest bez wątpienia funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu szatnia. Jest to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy nasz pobyt w obiekcie. To, czy sprawnie przebraliśmy się i mogliśmy korzystać z atrakcji obiektu, czy też musieliśmy się tłoczyć z innymi użytkownikami w celu odnalezienia wolnej przebieralni, ma duży wpływ na to, czy jeszcze będziemy chcieli tu wrócić.

Jak to działa

Jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy system świetlnej sygnalizacji zajętości kabiny. Od teraz żaden użytkownik nie musi zastanawiać się, która przebieralnia jest wolna. Widać to na pierwszy rzut oka. W profilu zwieńczającym, nad drzwiami kabiny, jest umieszczona listwa świetlna (neon), której barwa ułatwia lokalizację wolnej kabi – ny. Taka sama ilość przebieralni w obiekcie pozwala na poprawienie przepływu osób o około 25%.

Cały system jest oparty na komponentach zapożyczonych z działów automatyki przemysłowej, które pozwalają na długie i bezawaryjne użytkowanie. Produkowana kabina (sanitarna lub przebieralnia) jest przedmiotem wzoru użytkowego (zgłoszenie nr W.97412).

Technologia

ajt-003322Technologia Kabiny przebieralni to system przestrzennej zabudowy pomieszczeń ściankami działowymi ATJ Basic. Wykonane są z wysokociśnieniowego laminatu HPL COMPACT o grubości 10 mm. Płyty frontowe i działowe przebieralni basenowych są wsparte na podporach, a łączone ze sobą i mocowane do ścian przy pomocy profili aluminiowych. Całość usztywniają i stabilizują górne profile zwieńczające. Podpory i pozostałe elementy (łącznie z wkrętami) są wykonane z materiałów nieulegających korozji.

ajt-003321Przebieralnie mogą posiadać pojedyncze drzwi lub być zaprojektowane jako przejściowe. Jedne i drugie mają drzwi otwierane do wewnątrz, co ułatwia efektywne wykorzystanie powierzchni. Jednoczesne zamykanie i otwieranie drzwi w przejściowych przebieralniach umożliwia poprowadzony pod ławką sworzeń, łączący dwa zamki z pokrętłami. Przebieralnie basenowe wyposażamy zgodnie z życzeniem inwestora.

Atesty i klasyfikacje

Stosowany w procesie produkcji laminat HPL spełnia wymogi nor – my EN 438, posiada atest higieniczny i klasyfikację ogniową. Kabiny sanitarne i prysznicowe produkujemy zgodnie z Aprobatą Techniczną ITB AT-15-6437/2016 dla systemu ścian działowych i drzwi, przeznaczonych do zabudowy sanitariatów, natrysków i innych pomieszczeń sanitarnych lub przebieralni – wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Bogata oferta

Obiekty sportowo-rekreacyjne, w tym parki wodne, wyposażamy kompleksowo w szafki basenowe i depozytowe, kabiny prysznicowe i sanitarne, przebieralnie, blaty, ławki oraz inne wyroby z wodoodpornych laminatów HPL. Nieustannie wzbogacamy ofertę i ulepszamy wyroby. Mobilizują nas do tego użytkownicy i gospodarze obiektów. Nasze najnowsze propozycje to:

  • szafki z ładowaniem USB,
  • szafki skośnie dzielone (nowe wzornictwo),
  • wózek basenowy (organizator), który porządkuje i czyni łatwo dostępnymi przyrządy wykorzystywane podczas nauki pływania i ćwiczeń w wodzie.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty. Więcej informacji na: www.atjsystem.pl.

Kontakt:

ATJ System Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Żwirki i Wigury 17

tel. kom.: 609 040 266, tel.: 42 227 48 55 w. 20

www.atjsystem.pl

 

TEKST I FOTO | Firma ATJ System