Urządzenia dla dzieci

Z myślą o najmłodszych

Marka Aqua Drolics jest stworzona dla dzieci. Zabawa na statku pirackim czy w tajemniczej dżungli pełnej egzotycznych zwierząt to świetna przygoda, w którą dziecko jest wciągane za pomocą rozmaitych interaktywnych rozwiązań.

W ciągu ostatnich kilku lat w naszym kraju można zaobserwować coraz większy rozwój obiektów rekreacji masowej, w tym pływalni. Wśród nich dominują duże, publiczne obiekty wielofunkcyjne z szerokim zapleczem rekreacyjnym i gastronomiczno-handlowym oferujące swoim gościom szereg atrakcji. Drugą grupę stanowią pływalnie już istniejące, powstałe kilka lub kilkanaście lat temu jako baseny gminne lub przyszkolne. Wiele z nich (chcąc sprostać wymaganiom rynku) przechodzi kompleksową modernizację, rozbudowując infrastrukturę o małe baseny dla dzieci czy strefę wellness i spa. Inwestorzy, projektując lub przebudowując obiekty, coraz częściej przywiązują wagę do jak najbardziej atrakcyjnego zagospodarowania strefy dla najmłodszych. Od stycznia tego roku Fluidra Polska Sp. z o.o. poszerzyła swoją ofertę o atrakcje wodne holenderskiego producenta.

 

Z tradycjami
Marka Aqua Drolics to jakość i doświadczenie. Ta holenderska manufaktura od blisko 20 lat zajmuje się produkcją interaktywnych atrakcji wodnych dla dzieci. Głównymi odbiorcami są duże ośrodki kempingowe i hotele we Francji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji, baseny publiczne i aquaparki w Holandii i Niemczech oraz obiekty w wielu innych krajach. Tworzywem do produkcji jest wysokiej jakości, kilkuwarstwowy laminat pokryty kolorowym żelkotem. Zastosowanie wielu warstw powłok o różnej grubości i ułożeniu zwiększa jego odporność na odkształcenia i trwałe uszkodzenia, zapewniając jednocześnie lekkość konstrukcji. Jest to szczególnie ważne przy transporcie i przemieszczaniu atrakcji wielkogabarytowych. Zastosowanie specjalnego składnika zapewnia wodoszczelność konstrukcji. Bogatą kolorystykę produktów zapewnia odporna na promieniowanie UV zewnętrzna warstwa żelkotu. To rozwiązanie pozwala na zastosowanie atrakcji Aqua Drolics również na zewnątrz – bez obawy, że szybko stracą kolor. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie i bazują na formach wykonanych przez własny dział projektowy firmy, co zapewnia ich wysoką jakość i niepowtarzalny design. Producent ma w swojej ofercie kilkaset produktów o różnej wielkości i tematyce. Daje to klientowi niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Istnieje również opcja wykonania elementów na specjalne życzenie klienta na podstawie jego własnego projektu.

 

Przyjazna dzieciom
Marka Aqua Drolics jest stworzona dla dzieci. Różnorodność produktów pozwoli na uatrakcyjnienie pobytu na basenie zarówno dzieciom, jak i młodzieży. Zabawa na statku pirackim czy w tajemniczej dżungli pełnej egzotycznych zwierząt to świetna rozrywka. Aqua Drolics wciąga dziecko do zabawy poprzez interaktywność rozwiązań, np. poprzez użycie ręcznej pompki dziecko samo decyduje o wielkości lecącego strumienia wody, a obracając kołem sterowym moduluje jego siłę.Technologia
Produkty te można zastosować zarówno w obiektach zamkniętych, jak i sezonowych kąpieliskach otwartych, które mają brodzik dla dzieci. Minimalna głębokość powinna wynosić 25–30 cm, ale poprzez zastosowanie specjalnych cokołów można je zastosować także w basenach głębszych. Dla funkcjonujących już obiektów (bez zbędnej ingerencji w strukturę niecki i przybasenia) polecane są atrakcje zasilane prostymi w użyciu pompkami ręcznymi wmontowanymi w ich bryłę. Montaż atrakcji w dnie niecki odbywa się poprzez zamontowanie w uprzednio wywierconych otworach śrub ze stali nierdzewnej kotwionych chemicznie. Ich ilość zależy od wielkości danej atrakcji i warunkuje jej trwałe posadowienie. Nakrętki są zabezpieczane od góry specjalnymi zaślepkami. Efekt żywych atrakcji, w których strumień wody stale się utrzymuje, można uzyskać, rozmieszczając atrakcje na brzegu brodzika. Wyeliminuje to konieczność przebudowy przybasenia. Zasilanie w wodę odbywa się tym przypadku poprzez zakamuflowaną dyszę ssącą bezpośrednio z niecki i małą pompkę obiegową o zasilaniu 12 V. Dla obiektów, które nie mają gotowego brodzika, firma przewidziała rozwiązanie w postaci basenu panelowego (Tuddler Pool). Tu kształt niecki basenu ustala się poprzez zastosowanie gotowych elementów prostych oraz narożnych o zmiennym kącie. Następnie domontowana zostaje prefabrykowana rynna przelewowa wraz z kratką zewnętrzną. Dno niecki powstaje z laminatu pokrytego kolorowym żelkotem. Z uwagi na niedużą pojemność niecki można ją połączyć z ogólnym systemem filtracyjnym uzdatniania i ogrzewania wody. Tego typu rozwiązania można również zastosować w parkach miejskich lub terenach przy hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych. Elementem niezbędnym jest wcześniejsze wykonanie podziemnego orurowania oraz betonowej, odpowiednio zbrojonej podstawy pod nieckę z wyprowadzeniem zakończeń rurociągów pod poszczególne atrakcje. Zastosowanie rynny przelewowej wymaga dokładnego wypoziomowania betonowej ławy. Dopuszczalna tolerancja wynosi maksymalnie 3 cm. Ponieważ laminat, z którego jest wykonane dno niecki, uwypukla wszelkie nierówności betonowej podstawy, zasadne jest jak najdokładniejsze wygładzenie jej powierzchni. Projekt podstawy musi również uwzględnić warunki gruntowe oraz minimalne panujące temperatury. Zasilenie poszczególnych atrakcji w wodę pod odpowiednim ciśnieniem odbywa się poprzez zastosowanie pomp obiegowych.Korzyści
Jakie korzyści może przynieść obiektowi zastosowanie atrakcji wodnych Aqua Drolics? Niewątpliwie wzrost konkurencyjności, szczególnie w miejscowościach, w których znajdują się już inne pływalnie lub są to miejscowości turystyczne z dużą ilością obiektów hotelowych. Poszerza się grupa klientów docelowych – pobyty całych rodzin z dziećmi w różnym wieku. Powyższe argumenty w połączeniu z wydłużeniem czasu pobytu gości z pewnością przyczynią się do wzrostu przychodów obiektu.

 


TEKST I FOTO: FIRMA FLUIDRA POLSKA