Reklama

Wszystko pod kontrolą – Kompleksowe zarządzanie obiektem przy pomocy systemu ESOK

W parkach wodnych i na basenach często spotykamy się z problemem „fragmentacji” systemów odpowiadających za sprzedaż, rozliczenia i zarządzanie obiektem. System ESOK, system obsługi gastronomii, system parkingowy, finansowo-księgowy, rejestracja czasu pracy, kontrola dostępu do pomieszczeń i inne – brak współpracy wymienionych może powodować utrudnienia w zarządzaniu obiektem. Co więcej, w takiej sytuacji niezbędna jest dodatkowa praca i zasoby do obsługi i przetworzenia danych z tak rozproszonych systemów. Nie sposób w tym punkcie pominąć także strat finansowych wynikających zarówno z czasu potrzebnego na obsługę, jak i z ewentualnych nieszczelności systemu.

base_0222

Niezawodne rozwiązanie

Analizując potrzeby wielu klientów i słuchając ich sugestii, można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że jedyne słuszne podejście do tematyki systemów służących do obsługi i zarządzania obiektem to traktowanie ich kompleksowo, tak aby osoba zarządzająca obiektem faktycznie miała wszystko pod kontrolą. Dlatego tak ważne jest już na etapie koncepcji systemu ESOK uświadomienie sobie, że jest to system, który może, a wręcz powinien odpowiadać za znacznie więcej niż tylko rozliczanie klientów.

O tym, że system musi być niezawodny, prosty w obsłudze, ma zapewniać szczelność, przejrzystość rozliczeń i szerokie możliwości konfiguracji nie trzeba nikogo przekonywać. Wymienione atrybuty leżały u podstaw projektowania oprogramowania X_Sol funkcjonującego na dziesiątkach basenów i parków wodnych. Jednak podstawy to jedynie rdzeń oprogramowania X_Sol, który został obudowany bardzo wieloma funkcjonalnościami pozwalającymi na kompleksową obsługę obiektu z uwzględnieniem licznych zintegrowanych modułów, które wymieniono w następnej części artykułu.

Gastronomia

Analizując charakterystykę nowoczesnych parków wodnych czy kąpielisk termalnych, łatwo dojść do wniosku, że gastronomia nie jest dodatkiem, a kluczowym elementem układanki. Tutaj nasuwa się porównanie z wyjściem do kina, gdzie cola i popcorn są nieodłączne. Podobnie wygląda sytuacja w wielu obiektach rekreacyjnych, gdzie gastronomia stanowi bardzo ważny element generujący pokaźne zyski.

System ESOK dostarczany przez BASE System jest już w standardzie wyposażony w moduł pozwalający na prowadzenie sprzedaży w wielu punktach gastronomicznych. Wszystkie zakupy mogą być rozliczane bezgotówkowo przy użyciu „zegarka basenowego”. Dla bezpieczeństwa możliwe jest określenie dokładnych limitów kwotowych na zakupy i różnicowanie ich w zależności od rodzaju biletu wstępu. Wdrożono także szereg zabezpieczeń dodatkowych dla wyeliminowania nadużyć przy zakupach bezgotówkowych.

Bezpieczne szafki

Kontynuując temat szczelności, nie sposób pominąć kwestię funkcjonowania szafek basenowych. Temat ten był omawiany już w poprzednim artykule, ale warto przypomnieć, że zastosowanie sterowników szafkowych KDS, 32 podłączonych online do ESOK-a znacząco podnosi szczelność całego systemu. Stosując takie rozwiązanie, mamy pewność, że żaden zegarek basenowy nie otworzy szafki, jeśli wcześniej nie został aktywowany przy kasie. Oznacza to w skrócie, że do otwarcia szafki konieczne jest faktyczne wykupienie wejścia w kasie i rejestracja transakcji przez kasjera. Zastosowanie sterowników szafkowych KDS 32 pracujących online zapewnia szczelność, a także daje szersze możliwości w zakresie kontroli nad zajętością szafek czy ich elastycznego przydzielania.

Zarządzanie parkingiem

System parkingowy jest kolejnym, bardzo ważnym elementem, który staje się coraz częściej koniecznością. W takiej sytuacji warto, aby system ESOK oferował możliwość zarządzania systemem parkingowym. Jest to funkcjonalność, którą oferuje oprogramowanie X_Sol. Reagując na potrzeby klientów, firma BASE System stworzyła kompletne rozwiązanie dla zarządzania parkingiem i rozliczania opłat za parkowanie. Moduł obsługi systemu parkingowego jest integralną częścią ESOK-a, co znacznie ułatwia i przyspiesza obsługę, a także zmniejsza koszty wdrożenia. Oprogramowanie X_Sol w połączeniu z terminalami parkingowymi i automatami płatniczymi pozwala na skuteczne rozliczenia i kontrolę funkcjonowania parkingu. Korzystanie jednocześnie z systemu ESOK i systemu parkingowego produkcji BASE System daje nieporównywalnie większe możliwości i wygodę użytkowania niemożliwą do osiągnięcia w przypadku systemów działających odrębnie.

Wiele możliwości

Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z zastosowania omawianego systemu są szerokie możliwości rozbudowy o dodatkowe moduły, jak np. rejestracja czasu pracy, kontrola dostępu czy system sprzedaży i rezerwacji online. Korzyści z tego wynikające to przede wszystkim kompleksowe zarządzanie obiektem za pomocą jednego oprogramowania. Z poziomu dowolnego stanowiska po zalogowaniu się do systemu można zarządzać wszystkimi modułami i otrzymać komplet potrzebnych informacji, co znacząco usprawni pracę. Jednym zdaniem, wszystko pod kontrolą.

Autor jest menedżerem ds. kluczowych klientów

BASE System
Nawojowa Góra, ul. Nawoja 1
32-065 Krzeszowice
tel./ faks: 12 257 90 25/26
biuro@basesystem.pl
www.basesystem.pl

basesystem

 

 

 

 

TEKST | Dariusz Kiczek
FOTO | Archiwum Firmy BASE System