Reklama

Zastosowanie odnawialnych źródeł energii. To się opłaca.

W skład Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wchodzi m.in. kompleks basenów, hala sportowa, stadion czy budynki hotelowe. W obiektach zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić energię, pieniądze i chronić środowisko

 

Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji działa w formie spółki prawa handlowego. Jego podstawowym zadaniem jest zarządzanie obiektami sportowo-rekreacyjnymi oraz organizowanie szeroko pojętej działalności z zakresu kultury fizycznej. W jego skład wchodzą: kompleks basenowo-rekreacyjny, zapaśnicza hala sportowa z siłownią, stadion, korty tenisowe, baseny odkryte i budynki hotelowe.

Kompleks basenowo-rekreacyjny

Kompleks składa się z trzech podstawowych stref użytkowania: części basenowej, strefy spa i strefy fitness. W części basenowej znajdują się:

  • 25-metrowy, sześciotorowy basen sportowy o powierzchni lustra wody 312,75 m2 i głębokości 1,3–1,8 m,
  • basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 213,40 m2 i głębokości 1,0–1,2 m, z atrakcjami: zjeżdżalnią rurową typu anakonda, zjeżdżalnią rodzinną, rwącą rzeką, szalą wodną, gejzerami powietrznymi, masażerami,
  • dwie wanny jacuzzi,
  • brodzik dla dzieci o powierzchni 34,80 m2 i głębokości do 0,35 m.

Strefa spa oferuje różnego rodzaju atrakcje, począwszy od sauny suchej, sauny typu sanarium, po saunę na podczerwień. Dodatkowo dostępna jest łaźnia parowa oraz pomieszczenie wypoczynku z podgrzewanymi leżankami.

Strefa fitness o powierzchni 500 m2 funkcjonuje niezależnie od pomieszczeń basenowych. W zespole pomieszczeń mieszczą się trzy sale do ćwiczeń, recepcja, szatnie, WC i zaplecze socjalne.

Zapaśnicza hala sportowa z siłownią

Sala treningowa jest wyposażona w dwie pełnowymiarowe maty zapaśnicze, rozsuwane trybuny, liny, miękkie materace do skoków i nauki technik rzutowych, drewniane drabinki do ćwiczeń, drążki do podciągania i wiele innych rzeczy, przydatnych do budowania formy sportowej. Dla osób korzystających dostępne są szatnie i natryski. Przy sali treningowej znajduje się siłownia, która oferuje siedem stanowisk do podnoszenia ciężarów.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 30

 

TEKST | Jacek Słowiński

FOTO | Archiwum Autora