15-lecie Fluidra Polska

Firma Fluidra Polska ma już 15 lat. Jest integralną częścią wielkiego holdingu FLUIDRA SA, którego główna siedziba mieści się w Barcelonie. Posiada 26 własnych fabryk i jest firmą o zasięgu globalnym – obecną w 170 krajach.

Fluidra to stabilność

Firma Fluidra (Astralpool) została założona blisko 50 lat temu przez 4 hiszpańskie rodziny, jest zatem oddana tradycji i kultywuje rodzinne wartości. Obecnie zatrudnia ponad 4000 osób. Przez cały czas funkcjonowania holding działał bez przerw, zapewniając produkcję, a klienci dostawali zamówiony towar na czas.

Fluidra Polska zapewnia ciągłość dostaw od 15 lat, a wartość sprzedanych materiałów zamontowanych w tym czasie na polskich basenach szacuje się na blisko 200 mln złotych. Obecnie ranga firmy Fluidra na świecie nieustannie rośnie, zaś Fluidra Polska obsługuje już nie tylko rynek polski, lecz także jest oficjalnym przedstawicielem holdingu w takich krajach, jak: Litwa, Łotwa oraz Estonia.

Fluidra to niezawodność

Produkty basenowe marki Astralpool zawsze cieszyły się dużą popularnością zarówno w Europie, jak i w pozostałych częściach globu. Należą one do grupy towarów bardzo dobrych jakościowo, wytrzymałych i atrakcyjnych cenowo.

Fluidra posiada Dział Badań i Rozwoju, który pracuje nad nowymi technologiami i nowymi produktami. Jego budżet to ok. 8 mln euro rocznie, które inwestowane są w celu zapewnienia nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań dla klientów firmy.

Fabryki koncernu również posiadają swoje własne działy badawcze, służące głównie testom technologicznym. Dzięki takiej organizacji pracy produkty Astralpool charakteryzują się wysoką jakością, sprawdzonym składem materiałowym i mogą pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Warto nadmienić, że struktura pracy pozwala też szybko wyeliminować ewentualne błędy produkcyjne, a uwagi klientów pomagają modyfikować i ulepszać produkty.

Markowy charakter technologii Astralpool sprawił, że jest to sygnatura bardzo dobrze rozpoznawalna w świecie basenowym, spa i wellness – zarówno przez firmy branżowe, jak i przez generalnych wykonawców oraz inwestorów.

Fluidra to kultura i wysoka jakość pracy

Polski oddział Fluidra istnieje od 2003 roku. Pracuje w nim zespół starannie dobranych specjalistów, którzy stanowią o charakterze firmy i jej wizerunku. Przez 15 lat pracy zespół ten ewoluował do organizacji, która działa spójnie, prezentując jednolitą, wysoką kulturę pracy. Dotyczy to zarówno komunikacji z klientem, składania wiążących obietnic, jak i dotrzymywania słowa czy tajemnicy handlowej.

Ponadto zespół Fluidra posiada bardzo wysokiej klasy kadrę techniczną – siedem spośród 19 osób posiada tytuł magistra inżyniera, w tym takich specjalności, jak: wentylacja, robotyka automatyka, wodociągi i kanalizacja, chemia, górnictwo, inżynieria przemysłu, budownictwo. Wyższe wykształcenie ma 14 osób, w tym kilka ukończyło więcej niż jeden fakultet. Trzy osoby to absolwenci elitarnej szkoły lotniczej LZN we Wrocławiu. Cała ta wiedza jest do dyspozycji klientów już od 15 lat!

Firma ma też ogromne doświadczenie z zakresu techniki basenowej. Jest to wiedza zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. Specjalizuje się nie tylko w sprzedaży urządzeń basenowych, lecz także zajmuje się ich uruchamianiem i serwisowaniem. W każdej chwili pracownicy są w stanie przeszkolić klientów z obsługi dowolnego produktu z katalogu, który zawiera ok. 20 000 indeksów.

Fluidra to stabilność finansowa

flu-0281Przez 15 lat działania firma Fluidra Polska była jednym z najbardziej stabilnych finansowo podmiotów w branży basenowej. Składa się na to wiele elementów – między innymi uważna polityka udzielania kredytów kupieckich. Polityka firmy nakazuje odroczone terminy płatności traktować z dużą ostrożnością i oferować je jedynie bardzo sprawdzonym, rzetelnym firmom. Polityka finansowa holdingu na świecie sprawia, że Fluidra posiada bardzo dobrą płynność finansową, osiąga obroty ponad 700 mln euro rocznie i generuje regularnie ok. 60 mln euro czystego zysku. Dzięki temu klienci mogą się czuć komfortowo w kwestii tego, czy firma będzie istnieć w przyszłości, i wiedzą też, że warto budować z firmą długoletnie, trwałe relacje.

Fluidra to partnerstwo

Filozofia współpracy firmy Fluidra z klientami polega na biznesie opartym na wysokich wartościach etycznych. Klient nie jest okłamywany ani manipulowany. Przyjęty system wartości zakłada, że szacunek przynosi najwięcej korzyści. Tym samym wymagane jest też uczciwe podejście klientów do firmy.

15 lat pracy ma polskim rynku sprawiło, że wielu z klientów i pracowników stało się dobrymi kolegami z pracy. Klient to partner w biznesie, któremu firma Fluidra stara się zaoferować najlepszą obsługę, wiedzę techniczną, wsparcie holdingu, wizyty w fabrykach w Barcelonie, szkolenia i wiele innych korzyści. Szanowana jest każda zawarta umowa.

flu-0282

Fluidra to styl życia

flu-0283Zarówno holding Fluidra, jak i Fluidra Polska to firmy nowoczesne, dynamiczne, pozostawiające pracownikom dużo swobody w działaniu. Polityka firmy mówi, że każdy powinien być menadżerem na swoim stanowisku i utożsamiać się z firmą. Takiej postawy nie da się wypracować sztucznie, pracownika nie da się również do firmy na siłę przywiązać. Pracownicy Fluidra Polska są po prostu zwartym zespołem, który realizuje wspólny cel. Lubią spędzać ze sobą czas, często spotykają się po godzinach pracy, jeżdżą razem na narty, chodzą na piwo. Żyją normalnie i bez zbędnego pośpiechu. Lubią kalorie, ale też sport. Organizują swoim dzieciom wspólne zabawy i nie mogą się nadziwić, jak szybko rosną…

Stosowanie podobnych zasad i postaw jest godne polecenia także innym firmom.

Fluidra to rozwój i najlepsza perspektywa na przyszłość

Fluidra SA regularnie inwestuje w nowe technologie, dokonuje zakupu lub przejmuje nowe spółki i rozszerza swoje wpływy na świecie. Wkrótce, po fuzji z ogromnym potentatem basenowym ZODIAC, holding Fluidra stanie się największą firmą techniki basenowej na świecie. Obroty ze sprzedaży mają wynieść ponad 1,3 miliarda euro rocznie, a zatrudnienie sięgnie 5500 osób na całym świecie. Firma planuje znaczącą ekspansję na rynek USA, jak również na bardzo rozwojowe i perspektywiczne rynki azjatyckie. Oferta dla polskich firm wzbogaci się o ofertę ZODIAC.

Koncern Fluidra modernizuje istniejące oraz otwiera nowe, bardzo nowoczesne, w pełni zautomatyzowane fabryki. Posiada bardzo stabilną i mocną pozycję na rynku. Warto pamiętać, że jest to producent – a nie dystrybutor – co bardzo odróżnia ją od konkurencji.

Firma Fluidra zaprasza do budowania trwałych, partnerskich relacji. Oferuje swoim klientom dostęp do najlepszych produktów bezpośrednio z fabryk i najlepsze ceny w stosunku do jakości.

Jednocześnie dziękuje swoim klientom, że są z nią już od 15 lat, i jest do ich dyspozycji na kolejne dekady!

 

TEKST I FOTO | Firma Fluidra Polska