Aquapark Wągrowiec

Wielkie otwarcie

26 stycznia br. w Wągrowcu został otwarty wyjątkowy aquapark, wyróżniający się m.in. elementami architektury. Ręcznie wykonane mozaiki imitujące dno morskie, piasek plaży, palmy, słomiane parasole, a także żywe ryby i jaszczurki w specjalnie zaprojektowanych terrariach stanowią o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

Kompleks krytych basenów został zaprojektowany tak, aby pod jednym dachem zmieścić wszelkie usługi, które są związane z wodą. Tradycyjne pływanie w basenie sportowym to już za mało, żeby zapewnić rozrywkę dla całych rodzin, stąd pomysł, aby na samym brzegu jeziora Durowskiego zbudować obiekt, jakiego nie ma w całej Wielkopolsce. Wągrowiecki aquapark (dzięki swojemu położeniu) będzie połączony z miejską plażą. Z panoramicznej restauracji rozciąga się piękny widok na baseny i jezioro. Zjeżdżalnie, rwąca rzeka, sztuczne skały z wodospadem i grotą, bąbelkowa kraina hydromasaży zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego obiektu – to tylko niektóre atrakcje. Klimat gorącego lata nadają kokosowe palmy, słomiane parasole i barek zanurzony w wodzie.

 

Obok rekreacji, ważny element stanowi 25-metrowy basen stalowy z widownią stałą oraz ruchomą do wykorzystania podczas zawodów. Basen ma homologację Polskiego Związku Pływackiego, jednak nie będzie wykorzystywany tylko przez pływaków. Postawiono także na inne, nowoczesne i widowiskowe dziedziny sportu, wyposażając basen w ruchome wypłycenie służące zarówno do nauki pływania, jak i do ćwiczeń fitness lub aquajogi. Jest także zestaw rowerów do hydrocyclingu.

 

Baseny to jednak nie wszystko. Po wyjściu na ląd czekają gabinety odnowy, siłownia, fryzjer, tężnie i grota solna. Całość dopełnia zespół saun dostępny bezpośrednio z basenu i brodzik z atrakcjami dla dzieci.

 

Aby umożliwić kontakt z wodą (nie tylko sportowcom) powstała oferta różnorodnych form treningu, mająca na celu poszukiwanie dobrego samopoczucia, osiągnięcia sprawności fizycznej, przy wykorzystaniu różnorodnych form ruchowych. Zajęcia będą prowadzone zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Będą się odbywać zajęcia dla wszystkich grup wiekowych – niemowlaków, dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów:
– nauczanie pływania niemowlaków,
– nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
– aquafitness,
– pływanie zdrowotne,
– rehabilitacja w wodzie,
– zajęcia dla kobiet w ciąży.

 

Prowadzone są także zajęcia z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu:
– hydrocycling,
– aquajoga,
– aquashow,
– aquagymstick z elementami tańca.Do poszczególnych etapów projektowania i budowy aquaparku zostali zaproszeni najlepsi i znani na rynku fachowcy.

 


OPRACOWANIE: REDAKCJA
ŹRÓDŁO: AQUAPARK WĄGROWIEC