Reklama

Aquarium

w Ostrołęce

Pierwsze prace ziemne związane z inwestycją rozpoczęły się w połowie września 2008 roku. W ramach robót przygotowawczych przebudowano infrastrukturę podziemną miejskiego ogrzewania, wodociągu, kanalizacji, zasilania energetycznego i gazowego.

Wszystkie podziemne sieci zostały przełożone w ciągu sześciu miesięcy. W pierwszym tygodniu kwietnia 2009 roku ogłoszono przetarg na budowę wielofunkcyjnej bazy turystyczno-rekreacyjnej Mazowsza północno-wschodniego w Ostrołęce. W tym samym czasie prezydent Janusz Kotowski podpisał pozwolenie na budowę ostrołęckiego aquaparku. Oferty złożyło dziewięć firm.
Ceny budowy wodnego parku wahały się między 25 a 28 mln zł. Wszystkie przedsiębiorstwa zaproponowały ceny znacznie niższe od kosztorysu inwestorskiego. Był to efekt dekoniunktury na rynku budowlanym bardzo pozytywny dla budżetu miasta, który zakładał wydanie na ten cel około 40 mln zł. Zapadła decyzja o wyborze oferty konsorcjum…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 8 (czerwiec-październik 2011)

 


TEKST I FOTO: URZĄD MIASTA OSTROŁĘKA