Reklama

Pływalnia w Opolu

W zgodzie z naturą

Nowa pływalnia z basenem olimpijskim oraz dwoma basenami rekreacyjnymi zostanie zbudowana na podstawie projektu, który w 2010 roku wyłoniono w ogólnopolskim konkursie.

Obiekt umożliwi organizację zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym, a na co dzień będzie służył mieszkańcom miasta i studentom Politechniki Opolskiej. Projektowana pływalnia powstanie na terenach II kampusu Politechniki Opolskiej. Jest to inwestycja finansowana wspólnie przez miasto Opole i Politechnikę Opolską. Obiekt został zaprojektowany z myślą o studentach, mieszkańcach miasta, a także z myślą o organizacji zawodów sportowych rangi lokalnej i międzynarodowej.

 

Projekt basenu powstał na podstawie projektu koncepcyjnego, który zdobył pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Gminę Miasto Opole w lipcu 2010 roku. W lutym 2011 roku inwestorowi została przekazana pełna dokumentacja wykonawcza/projektowa wraz z pozwoleniem na budowę. Czas realizacji przedsięwzięcia projektowego był więc bardzo krótki i wymagał od zespołu architektów pełnej mobilizacji…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 8 (czerwiec-październik 2011)

 


TEKST: ANNA STEFAŃSKA
WIZUALIZACJE: KAROL KOŻUCHOWSKI