ATIS – wodne place zabaw

Zbliża się kolejny sezon letni. Wszyscy mamy nadzieję, że podobnie jak ubiegły będzie on obfitował w dużo ciepłych, słonecznych dni. Dla niektórych jednak taka pogoda nastręcza również wiele nieprzyjemnych, a raczej mało komfortowych sytuacji. Dotyczy to w szczególności włodarzy wielu miast i gmin w naszym kraju. Ich mieszkańcy skarżą się bowiem na wysokie temperatury i wymagają od władz odpowiednich możliwości schłodzenia się. Nie ma się czemu dziwić – jest to przecież naturalna reakcja organizmu na temperatury otoczenia przekraczające często 30°C. Niektóre miasta i gminy są przygotowane na takie sytuacje – np. budują lub modernizują baseny odkryte czy kąpieliska. Są to jednak inwestycje wymagające większego nakładu czasu oraz odpowiednich środków finansowych.

Idealne rozwiązanie

Firma Atis, wychodząc naprzeciw ewentualnym problem niektórych miast i gmin, znalazła idealne rozwiązanie na upalne, letnie dni – wodne place zabaw. W ciągu ostatnich lat opracowano pełną gamę wszelkiego rodzaju atrakcji i zabawek wodnych – powstało ich już ponad 50. Wśród nich znajdują się np. wszelkiego rodzaju zwierzątka tryskające wodą, takie jak: małpka, shrek, wąż, gąsienica, smok, żyrafa, pszczoła itp., czy też przelewające wodę wiaderka, tryskające wodą palmy, kwiatki, armatki, piramidy. Wszystkie zabawki wykonane są ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Opracowany system dysz tryskających wodą jest wynikiem wielomiesięcznych prób i testów. Projektanci firmy Atis tworzą na bieżąco nowe zabawki, przechodzące najśmielsze oczekiwania dzieci, od tych najmłodszych do tych nieco starszych, a nawet osób dorosłych, ponieważ atrakcje i zabawki wodne dedykowane są osobom praktycznie w każdym wieku. Tryskające z nich kierunkowo strumienie wody gwarantują przyjemne ochłodzenie organizmu połączone z zabawą. I tak właśnie powstają wodne place zabaw.

Ważnym argumentem przy realizacji wodnych placów zabaw są z pewnością niskie koszty inwestycji, absolutna dowolność kształtów oraz krótki czas realizacji. Od podjęcia decyzji do uruchomienia, w zależności od wielkości inwestycji, wystarczą często 2–4 miesiące. Wodne place zabaw można usytuować praktycznie wszędzie – może to być teren przyszkolny, park, rynek w mieście czy istniejące kąpielisko. Dowolność kształtów i wyposażenia pozwala na dopasowanie się do istniejących warunków terenowych. Mogą to być nawet pojedyncze atrakcje, które będą umilać życie mieszkańców w centrum miasta, np. kurtyny wodne czy dysze tryskające wodą w różnych kierunkach.

Firma Atis gwarantuje wsparcie na każdym etapie inwestycji: od koncepcji, poprzez oszacowanie kosztów, wizualizację, zaprojektowanie aż po samą realizację.

Przykład udanej realizacji

Dobrym przykładem słuszności realizowania tego rodzaju inwestycji jest oddany w ubiegłym roku do użytku publicznego wodny plac zabaw w Przemyślu. Końcowy efekt tej inwestycji budzi szczery zachwyt mieszkańców. Jak można zauważyć na załączonych zdjęciach, wszyscy użytkownicy bez względu na wiek cieszą się możliwością ochłody wodą tryskającą z wszelkiego rodzaju dysz, palm, gejzerów, drzewek, wiaderek itp. W sumie zamontowanych zostało 61 rożnych atrakcji tryskających wodą. Istotnym elementem wyposażenia wodnego placu zabaw jest sama nawierzchnia. W Przemyślu została ona wykonana z bezpiecznego, odpornego na działanie promieni UV materiału EPDM. Materiał ten tworzy szczelną nawierzchnię amortyzującą upadki. Tryskająca z atrakcji woda spływa grawitacyjnie do rynien przelewowych znajdujących się na obwodzie wodnego placu zabaw. Następnie poprzez filtrację i system technologii uzdatniania podawana jest do poszczególnych atrakcji sterowanych ręcznie przez użytkowników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.atis-jasienica.pl.

IMG_0256_1

IMG_0229_1

przemysl_wodny plac zabaw (2)

atis-0222

IMG_0224_1

 

Autor jest właścicielem firmy Atis-Jasienica

Atis Jasienica
ul. Strumieńska 1295
43-385 Jasienica
tel. kom.: 691 400 373
info@atis-jasienica.pl

atis

 

 

 

 

 

TEKST | Aleksander Mendrek
FOTO | Archiwum Firmy Atis-Jasienica