BUDMA 2015 – targi inspiracji.

Nowe technologie i materiały budowlane, zaawansowane systemy i rozwiązania zapewniające m.in. niskie straty energii, które muszą spełnić rygorystyczne wymogi unijne – tak w obecnych czasach można po krótce scharakteryzować sektor budowlany. Sektor, który przechodzi prawdziwą rewolucję w poszukiwaniu równowagi pomiędzy dostępnymi na rynku innowacjami, a budżetem inwestycji, przy okazji nie zapominając o utrzymaniu tzw. dobrego klimatu wewnątrz budynku. Naprzeciw tym zmianom wychodzi również jedno z najważniejszych spotkań branżowych nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy – targi BUDMA 2015.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 ponownie odbędą się w wiosennym terminie (10-13 marca 2015r.), przedstawiając rozwinięcie projektów, które zdobyły już uznanie w oczach wielu zwiedzających jak i nowe propozycje, które uświetnią czterodniowe spotkanie branży w Poznaniu.

Pierwszy dzień Targów, podobnie jak w poprzedniej edycji, kierowany będzie głównie do przedstawicieli handlu, a o międzynarodowy charakter biznesowych spotkań zadba program Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawi się duża grupa handlowców z zagranicy.

Po rocznej przerwie na arenę wydarzeń wracają targi Windoor-tech z niezwykle atrakcyjną formułą prezentacji kompleksowo wyposażonej linii produkcyjnej w ramach projektu Fabryka Okien na Żywo. Pod tym hasłem kryje się pełnowymiarowy, zaawansowany park produkujący okna w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem najnowszych i najlepszych dostępnych na rynku komponentów.

Kontynuowany będzie projekt Strada di Architettura, czyli swoiste spotkanie z najbardziej kreatywnymi i wyróżniającymi się unikatowym designem produktami wystawców. Planowane jest również spotkanie ze światowej sławy gwiazdą architektury na zaproszenie Izby Architektów RP, którego projekty nie tylko wyróżniają się na tle innych budowli, ale często są inspiracją dla młodych adeptów sztuki architektonicznej.

Kolejną, ogromną atrakcją dla zwiedzających będzie Strefa Testów, gdzie każdy będzie mógł własnoręcznie wypróbować prezentowaną ofertę bądź skorzystać z porad fachowców. Projekt Strefa Testów w niezwykle interaktywny sposób pozwala na przedstawienie najważniejszych zalet prezentowanych produktów jak również prezentacji najbardziej odpowiedniego sposobu ich stosowania, doskonale pełniąc w ten sposób również rolę edukacyjną.

BUDMA 2015 to także silna prezentacja szeroko pojętej branży stolarki budowlanej, w ramach której planowany jest m.in. salon podłóg i parkietów. Na specjalnej strefie zaprezentowane zostaną mistrzowskie prezentacje kompleksowo ułożonych podłóg, a także akcesoriów wykończeniowych, chemii czy też oprzyrządowania i sprzętu potrzebnego do osiągnięcia perfekcyjnego rezultatu. Nie zabraknie również zmagań najlepszych z najlepszych, pokazów wysokiego kunsztu i precyzji fachowców w ramach Mistrzostw Polski Parkieciarzy.

Całość wydarzenia, w ramach targów GLASS, uzupełni arcyciekawa prezentacja najnowszej technologii obróbki szkła. Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z najbardziej aktualną ofertą sektora budownictwa sportowego za sprawą jedynych tego typu targów w Polsce – CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne.

W programie targów nie zabraknie naturalnie wielu towarzyszących wydarzeń, debat czy też spotkań, ale cztery targowe dni będą przede wszystkim miejscem prezentacji najnowszej oferty wystawców – materiałów, systemów i technologii, które są wymagane aby tworzyć otaczającą nas architekturę, nie tylko efektowną, ale przede wszystkim efektywną, ekonomiczną i ekologiczną, dopasowaną do potrzeb i wymogów obecnych czasów.

Blok targów BUDMA: BUDMA, WINDOOR-TECH, GLASS, CBS – Poznań, 10-13 marca 2015r.