Dlaczego stal nierdzewna?

Wyższość niecek basenowych ze stali nierdzewnej nad innymi rozwiązaniami.

 

Stal nierdzewna została opatentowana już w drugiej dekadzie XX wieku, lecz dopiero po prawie 70 latach od jej wynalezienia inżynierowie i architekci z najbogatszych państw świata zaczęli doceniać jej walory. Z upływem czasu materiał ten zaczął być z powodzeniem wykorzystywany w polskich gałęziach przemysłu.

Stal nierdzewna jest materiałem o wyjątkowo wysokiej trwałości, szerokim, praktycznym zastosowaniu i jednocześnie nadzwyczaj ekskluzywnym. Elementy wytworzone ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe, zachowują ładny wygląd przez długie lata, a przy tym wymagają jedynie minimalnej i niedrogiej konserwacji. Ważną cechą stali nierdzewnej jest jej ekologiczność. Nie wymaga ona stosowania farb czy lakierów w celu zabezpieczenia jej przed korozją, a także posiada atesty zezwalające na produkcję urządzeń mających kontakt z żywnością. Dodatkowo stal nierdzewna w pełni nadaje się do recyklingu i ponownego wykorzystania, co jest także opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Praktyczna i elegancka

Ze względu na różnorodność gatunków i bogaty zakres rodzajów powierzchni wytwory ze stali nierdzewnej swoją estetycznością są w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Stal nierdzewna stosowana do budowy niecek basenowych (1.4404) jest stopem żelaza ze znaczną zawartością chromu, niklu oraz niewielką ilością molibdenu. Tlen zawarty w powietrzu oraz wodzie łączy się z chromem i powoduje powstawanie warstwy tlenku chromu, która chroni stal przed korozją. Warstwa ta jest niezwykle trwała i odporna na wszelkie zarysowania. Stal nierdzewna charakteryzuje się również dużą wytrzymałością, plastycznością oraz wysoką odpornością na zmiany temperatury, dlatego też idealnie nadaje się do budowy niecek odkrytych (zewnętrznych), jak również do produkcji niecek o bardzo zróżnicowanych kształtach.

Dobra inwestycja

Koszty związane z inwestycją, jaką jest budowa niecki basenowej ze stali nierdzewnej, mogą wydawać się wysokie, lecz po wielu latach eksploatacji wydatki te zostaną w pełni zrekompensowane. Potencjalni klienci pływalni, na której planują czynny wypoczynek, zwracają przede wszystkim uwagę na warunki higieniczne panujące w obiekcie. Idealne gładkie ściany i brak jakichkolwiek porowatości sprawiają, że niecki ze stali nierdzewnej nie potrzebują czasochłonnej i uciążliwej konserwacji, jak np. baseny ceramiczne, co daje duże oszczędności.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest czas realizacji zlecenia (inwestycji). Najbardziej czasochłonne jest projektowanie i produkcja elementów niecek basenowych, natomiast sam montaż przez wyspecjalizowaną ekipę monterskąto kwestia kilku tygodni. Idealna szczelność niecek zagwarantowana jest dzięki odpowiedniej technologii nakładania spoin na łączone elementy. W przypadku basenów rekreacyjnych istnieje możliwość modernizacji basenu po latach eksploatacji.

Firma PEK-MONT

Produkcja niecek basenowych ze stali nierdzewnej nie jest łatwą dziedziną przemysłu. Firma PEK-MONT bezwzględnie stosuje się do ściśle określonych norm i zasad dotyczących budowy niecek basenowych. Spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi dotyczące bezpieczeństwa, aby użytkownik mógł cieszyć się wszystkimi dostępnymi atrakcjami bez obawy o własne zdrowie. Przekazuje również pełną dokumentację dotyczącą konserwacji i obowiązków, której użytkownik winien bezwzględnie przestrzegać, aby zachować wspaniały wygląd niecki na długie lata.

 

TEKST I FOTO | Firma Pek-Mont