Kolejne rekordowe Targi Aquanale

Podsumowanie targów Aquanale 2013

Podsumowując odbywające się w dniach 22–25 października 2013 r. targi Aquanale w Kolonii, wskazać można jednoznacznie, że design, komfort i energooszczędność to główne priorytety i obecnie największe trendy rynkowe. 256 firm z 26 krajów (w tym 6 z Polski-patrz poniżej) przez 4 dni prezentowało najnowsze trendy na nadchodzący rok.

Na Targach reprezentowane były prawie wszystkie wiodące firmy ze światowego sektora basenowego, saun i wellness. Cieszy fakt, że wśród światowej czołówki zaprezentowało się 6 wystawców z Polski.

Targi swój międzynarodowy charakter potwierdziły też zauważalnym wzrostem odwiedzających m.in.: z Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Holandii, Turcji i Izraela, a także z Azji, zwłaszcza z Indii.
„Niezwykle międzynarodowy charakter grup zwiedzających i wystawców pokazuje, że nasza nowa koncepcja targów (Targi aquanale pierwszy raz w historii odbyły się w tych samych dniach co Targi FSB – przyp. red.) została bardzo dobrze przyjęta przez sektor” – powiedziała Katharina C. Hamma, Chief Operating Oficer Koelnmesse. „Wspólnie aquanale i FSB stanowią obecnie jedną z największych przestrzeni targowych dla sektora basenów”.Podczas aquanale obecne były również dobrze nam znane firmy mające swoich reprezentantów na polskim rynku.

Wystawcy Targów aquanale wykazali innowacyjne podejście, a także przygotowali wiele nowych produktów i usług. Sami wystawcy byli bardzo zadowoleni zarówno z dużej liczby odwiedzających Targi, jak i ich wysokiej rangi i poziomu decyzyjności. Zostało to potwierdzone w pierwszych wynikach badań mówiących, że 89% odwiedzających było zaangażowanych w proces decyzji o zakupie.

Sami odwiedzający również wystawili wysoką ocenę Targom – prawie 80% z nich stwierdziło, że byli zadowoleni ze swojej wizyty. Taki sam odsetek odwiedzających poinformował, że udało się osiągnąć swoje cele podczas wizyty w Kolonii. W zakresie oferty produktów wystawianych podczas Targów prawie 80% odwiedzających zaznaczyło odpowiedź „dobra” lub „bardzo dobra”. Na targach każdy mógł też otrzymać magazyn „Pływalnie i baseny”, który jako jedyny z Polski był eksponowany na stoisku fachowej prasy międzynarodowej. Już dziś w imieniu Targów aquanale zapraszamy do Kolonii na następną edycję, która odbędzie się w dniach 27–30 października 2015 r.

„PŁYWALNIE I BASENY” – WYDANIE NR 15

TEKST: JAKUB MOŚCICKI
FOTO: ARCHIWUM REDAKCJI