Reklama

Zjeżdżalnie Wiegand-Maelzer

Niestandardowe rozwiązania

Największą atrakcją parku wodnego, pływalni czy kąpieliska są zjeżdżalnie. Zazwyczaj oblegane, zwłaszcza przez dzieci, czasami jednak wykorzystywane są w niezadawalającym stopniu. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – klienci z czasem stają się coraz bardziej wymagający. Ich oczekiwaniom można sprostać, stosując wyjątkowe zjeżdżalnie Wiegand-Maelzer.

Zjeżdżalnia stanowi najczęściej centralny punkt obiektu. Żadne inne atrakcje wodne nie cieszą się taką popularnością wśród użytkowników. Aby jednak nie był to stan krótkotrwały, operator musi podjąć właściwą decyzję na etapie planowania inwestycji. Proste zjeżdżalnie w formie krętej rury albo rynny zdają się przechodzić do historii. Mają jeszcze rację bytu w mniejszych ośrodkach, które z powodu braku konkurencji nie muszą specjalnie zabiegać o klienta. Jednak takich miejsc na basenowej mapie Polski jest coraz mniej. Obecnie klienci są skłonni pokonywać nawet duże odległości, aby skorzystać z wodnych atrakcji. Również parki wodne czy duże kąpieliska dysponujące kilkoma zjeżdżalniami muszą brać pod uwagę preferencje użytkowników i zagwarantować im przeżycia, które skłonią ich do ponawiania wizyt. Zwłaszcza dla dużych, komercyjnych obiektów, obciążonych wysokimi kosztami, kwestia frekwencji, a tym samym przychodów, jest szczególnie ważna.

Niestandardowe rozwiązania

Inwestorów zdających sobie sprawę z konieczności zapewnienia swoim klientom wyjątkowych atrakcji ucieszyła informacja, że na polskim rynku pojawiła się alternatywa dla szablonowych rozwiązań w zakresiezjeżdżalni. Firma Wiegand-Maelzer od niedawna ma swoje przedstawicielstwo w naszym kraju. Dobrze znany w branży atrakcji wodnych producent zjeżdżalni zdecydował się na ekspansję w Polsce, uznając, że tutejszy rynek jest już nasycony standardowymi produktami. Tymczasem oferta Wiegand-Maelzer GmbH jest skierowana do wymagających, świadomych inwestorów. W ofercie tej są dwie linie produktów: zjeżdżalnie laminatowe oraz zjeżdżalnie wykonane ze stali nierdzewnej. Niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane, zjeżdżalnie te imponują bogactwem rozwiązań, precyzją wykonania i idealnym dopasowaniem do potrzeb klienta – proces projektowania zjeżdżalni zawsze poprzedzony jest szczegółowym określeniem oczekiwań inwestora.

Niemiecka precyzja, nadzwyczajne efekty

Niemiecki producent szczyci się najwyższą jakością swoich wyrobów, podkreśla, że są one „Made in Germany”. Stereotyp o niemieckiej precyzji znajduje potwierdzenie podczas użytkowania zjeżdżalni Wiegand-Maelzer: bezszwowe połączenia i niewyczuwalne spoiny poszczególnych segmentów pozwalają klientom na komfortowy zjazd. Innym atutem są niezwykłe multimedia instalowane w zjeżdżalniach. Przebogate efekty świetlne i dźwiękowe gwarantują użytkownikom niezapomniane wrażenia. Firma Wiegand-Maelzer posiada w swojej ofercie również zjeżdżalnie przeznaczone dla dorosłych i starszej młodzieży, niektóre z nich doprawdy ekstremalne. Miłośnicy mocnych wrażeń doznają niespotykanych emocji, zjeżdżając, a często wręcz spadając z zawrotną szybkością. Warto zwrócić uwagę na zjeżdżalnie ze stali nierdzewnej. Jest to materiał coraz częściej wykorzystywany w obiektach basenowych. W Polsce są już dość rozpowszechnione niecki ze stali nierdzewnej. Zjeżdżalnie wykonane z tego materiału mają dokładnie te same zalety: trwałość, łatwość utrzymania w czystości, praktycznie brak potrzeby konserwacji. Wiegand-Maelzer dzięki długoletniemu doświadczeniu w obróbce stali nierdzewnej może zagwarantować jakość nieosiągalną dla innych producentów. Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom jest absolutnym priorytetem. Nie tylko proces produkcji, lecz także finalne wyroby oraz proces montażu poddawane są rygorystycznej kontroli, często przez zewnętrzne organizacje certyfikujące.
O jakości produktów oraz innowacyjności firmy świadczą rozliczne próby naśladowania czy wręcz kopiowania wyrobów i projektów powstających w zakładach i pracowniach Wiegand-Maelzer. Pomijając prawny i etyczny aspekt takich działań, wskazują one, kto w branży atrakcji wodnych wyznacza standardy. Jednak najlepszą rekomendacją dla zjeżdżalni Wiegand-Maelzer są zadowoleni klienci aquaparków i kąpielisk. Już wkrótce w tym gronie znajdą się polscy użytkownicy obiektów basenowych.

Nowe priorytety

Wydaje się, że nadszedł czas zmiany priorytetów wśród polskich inwestorów. Wielu z nich jest gotowych przeznaczyć większe środki na etapie inwestycji, aby odzyskać poniesione nakłady podczas użytkowania obiektu. Inwestycja w wyjątkowo atrakcyjne zjeżdżalnie, które będą przyciągać klientów, jest właściwym działaniem z punktu widzenia marketingu i ekonomii. Innym aspektem jest brak problemów technicznych podczas eksploatacji, niska usterkowość, opieka serwisowa. Te jakże ważne dla operatora obiektu sprawy mogą być zapewnione tylko przez profesjonalną firmę z silnym zapleczem, oferującą wyroby najwyższej jakości.

Podsumowanie

Wybór produktów z najwyższej półki stanowi ewidentną korzyść zarówno dla inwestora czy operatora parku wodnego lub pływalni, jak i dla klientów. Zjeżdżalnie Wiegand-Maelzer to produkty, które gwarantują doskonałą zabawę klientom, bezproblemową eksploatację operatorom i ekonomiczne korzyści dla inwestora.

KONTAKT: www.variopool.nl/pl

„PŁYWALNIE I BASENY” – WYDANIE NR 15

 

TEKST: MARCIN RYSZKIEWICZ
FOTO: FIRMA WIEGAND-MAELZER