Reklama

Park Wodny „Krośnicka Przystań”

W sierpniu 2015 r. został oddany do użytku Park Wodny GOSiR „Krośnicka Przystań”. Nowo wybudowany basen położony jest w centrum Krośnic i stanowi kolejny już element kompleksu Centrum Edukacyjno Turystyczno-Sportowego w Krośnicach.

sera_0235

Charakterystyka obiektu

W obiekcie mieszczą się m.in. trzy niecki: 15-metrowy basen rekreacyjny, wyposażony w zjeżdżalnię rurową, zjeżdżalnię typu cebula, bicze i leżanki wodne, brodzik dla najmłodszych użytkowników w wydzielonej strefie, a także basen pływacki o wymiarach 25 × 16 m z ruchomym dnem. Jest to jedyny tego typu obiekt na Dolnym Śląsku. Dzięki ruchomemu dnu basen pływacki może się zmienić w wielofunkcyjną nieckę dostosowaną nie tylko do nauki pływania dla małych dzieci, lecz także do wodnych zajęć fitness, gimnastyki czy też rehabilitacji. Widownia znajdująca się w hali basenowej przewiduje aż 150 miejsc. Basen dzięki łącznikowi połączony jest bezpośrednio z halą sportową oraz szkołą.

sera_0232

W pierwszym kwartale tego roku została również oddana do użytku sala fitness, siłownia oraz strefa saun wyposażona w sauny parową i suchą, jacuzzi, a także tężnię solankową. Poza tym ośrodek oferuje salę fitness i siłownię. Na pierwszym piętrze hali basenowej znajdują się miejsca dla widowni przewidziane na ok. 150 osób. Dzięki zaprojektowanemu budynkowi łącznika basen bezpośrednio połączony jest z halą sportową

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Projektanci kierowali się nie tylko estetyką wykończenia, lecz także bezpieczeństwem przyszłych użytkowników. Minimalistyczna płytka Apache w wymiarze 33 × 50 cm odchodzi od typowo technicznej płytki basenowej 12,5 × 25 cm. Powierzchnia przypominająca strukturę frezowanego betonu o klasie antypoślizgu C na mokro i sucho zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Systemowe kształtki do odwodnienia liniowego w identycznym kolorze jak płytki posadzkowe wkomponowują się w przestrzeń, nie dzieląc jej na części.

Hala basenowa została wykończona w sposób minimalistyczny, gdzie najmocniejszym detalami są pomarańczowe elementy zjeżdżalni, pomarańczowo-czerwone trybuny oraz obudowa klatki schodowej do zjeżdżalni i leżanek w niecce rekreacyjnej melanżem z brązowo-beżowej mozaiki. Porcelanowa mozaika daje pewność, że w przypadku uderzenia twardym przedmiotem poszczególne kostki nie wykruszą się lub nie wyszczerbią jak w przypadku mozaiki szklanej. Wydzielony kącik dla najmłodszych wyróżnia się na tle całej hali basenowej wykonaniem aranżacji wielokolorowych rybek z mozaiki 5 × 5 cm oraz wyposażeniem baseniku barwnymi wodnymi atrakcjami. Aranżacja części dla najmłodszych jest atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dobrana neutralna kolorystyka z jedynie niewielką częścią mocniejszych elementów jest prosta w formie i nie razi zbyt dużą ilością pstrokatych kolorów i wzorów. Również na dnie brodzika dla dzieci zostały zastosowane mozaiki antypoślizgowe 5 × 5 cm w klasie antypoślizgu C na mokro i sucho, dzięki czemu nawet najbardziej rozbrykani goście mogą czuć się bezpieczni.

sera_0233

sera_0234

Całość wykończenia została wykonana w porcelanie, czyli najmocniejszym i najtrwalszym rodzaju ceramiki. Nieporowata struktura porcelany przekłada się na łatwość utrzymania czystości oraz nasiąkliwość wodą bliską 0%. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom porcelana znalazła swoje zastosowanie nie tylko w przedmiotach użytku codziennego, lecz także w medycynie,  implantologii, elektryce czy przemyśle. Porcelana zawdzięcza swoją wytrzymałość m.in. wysokiej temperaturze wypalania – w przypadku porcelany basenowej SeraPool jest to ok. 1100°C (dla porównania kamionkowe płytki wypalane są w temperaturze 300–500°C). Również technologia wytwarzania poprzez prasowanie na sucho daje wyższą jakość i równość powierzchni. Normy DIN dotyczące płytek prasowanych na sucho są nawet kilkukrotnie bardziej restrykcyjne niż płytek ciągnionych.

sera_0236

Podsumowanie

Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Projektowe Gazoprojekt S.A. z Wrocławia. Realizacja ta pokazuje, że zgodna współpraca generalnego wykonawcy, biura projektowego oraz inwestora może doprowadzić do wykończenia obiektu estetycznie i atrakcyjnie, wysokiej jakości materiałami i przy tym wszystkim za rozsądną cenę.

Zapraszamy do odwiedzenia „Krośnickiej Przystani”, ale nie tylko – tereny te umożliwiają aktywne spędzenie wolnego czasu także kajakarzom, miłośnikom kolejki wąskotorowej czy jazdy konnej.

 

SeraPool Polska
tel.: 509 123 814
polska@serapool.pl
www.serapool.pl

TEKST I FOTO | Firma SeraPool Polska