Pływalnia Delfin

Nowe oblicze

Pływalnia Delfin wybudowana w 1997 roku była pierwszym miejskim obiektem tego typu w Radomiu. Jej budowa była odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie mieszkańców miasta na rodzinny wypoczynek w wodzie oraz naukę pływania. Inwestycja w całości została sfinansowana przez gminę.

Wszystko co dobre…
Na początku nowy obiekt nie stwarzał większych problemów. Nowoczesne urządzenia i wyposażenie działały niezawodnie i wymagały tylko bieżącej konserwacji i drobnych napraw. Niestety po kilku latach eksploatacji obiektu potrzebny był już gruntowny remont.

 

Głównym problemem okazała się konstrukcja dachu nad halą basenową, której stalowe elementy – pod wpływem specyficznego klimatu jaki panuje na pływalniach – uległy korozji. Konieczna była natychmiastowa przebudowa i unowocześnienie pływalni. W międzyczasie powstała druga pływalnia, która na początku miała mieć również charakter pływalni przyszkolnej. Jednak dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na pływanie, rekreację ruchową w wodzie czy rehabilitację wodną, obiekt udostępniono do użytku powszechnego. Od 2004 roku obiektami zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, który funkcjonuje teraz jako jednostka budżetowa finansowana przez Gminę Miasta Radomia.WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 3/2009

 


TEKST: PIOTR KALINKOWSKI
FOTO: ARCHIWUM MOSiR RADOM