Pływalnia Wodnik

Remont z głową

Zakład budżetowy Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie powstał z inicjatywy Rady Miejskiej w Krotoszynie z dniem 1 lipca 2008 roku w wyniku likwidacji zakładu budżetowego Krytej Pływalni z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Wodnik oraz jednostki budżetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krotoszynie.

Celem działania zakładu jest stwarzanie warunków do rekreacji, upowszechnianie sportu i prowadzenie rehabilitacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przedmiotem działalności jest administrowanie obiektami oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi, jak również gospodarowanie nimi w tym zakresie, a także rozbudowa bazy sportowej i rekreacyjnej. Podstawową działalność stanowi zapewnienie właściwej eksploatacji i konserwacji obiektów sportowych i rekreacyjnych, przygotowanie i udostępnienie obiektów dla organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych, współpraca ze stowarzyszeniami kultury fizycznej, placówkami oświatowymi oraz innymi jednostkami (instytucjami) w zakresie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiania sportu i rekreacji oraz prowadzenia rehabilitacji ruchowej, a także prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej.

 

Cały kompleks CSiR Wodnik składa się z:
– krytej pływalni wraz z hotelem, rehabilitacją, kręgielnią i tężnią,
– odkrytej pływalni,
– stadionu sportowego,
– hal sportowych,
– skateparku.Pływalnia dziś
Na pierwszej kondygnacji (przyziemie) krytej pływalni znajduje się zaplecze techniczno-administracyjne oraz oddana do użytku w listopadzie 2006 roku kręgielnia. Na drugiej kondygnacji (parter) znajduje się hala basenowa z dwiema nieckami i pozostałymi atrakcjami, zespoły natrysków, szatnie, kasa, barek, sklepik, dział rehabilitacji, gabinet masażu, solarium i otwarta w grudniu 2007 roku tężnia. Trzecia kondygnacja (piętro) jest przeznaczona całkowicie na hotel z 54 miejscami noclegowymi…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 8 (czerwiec-październik 2011)

 


TEKST: JACEK CIERNIEWSKI
FOTO: CSiR WODNIK W KROTOSZYNIE