Termy Warmińskie

Kluczowa inwestycja

W bezpośrednim sąsiedztwie Góry Krzyżowej, przy drodze krajowej nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego w Bezledach, ruszyła budowa Term Warmińskich, kluczowej inwestycji powiatu warmińskiego.

Inwestycja powstaje przy współudziale Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. Bezpośredni patronat sprawuje Jan Harhaj – starosta lidzbarski wraz z Arturem Wais – burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego. Na działce o powierzchni 5,95 ha powstaje nowoczesny obiekt, z czego same budynki zajmą 0,98 ha, a ogólna powierzchnia lustra wody basenów wyniesie 1615,5 m2.

 

Projekt funkcjonalny
Termy Warmińskie zaprojektowane przez biuro projektowe Płaskowicki i Partnerzy Architekci z Warszawy są budowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przez konsorcjum Kornas Development sp. komandytowo-akcyjna i Kornas II sp. z o.o. z Kołobrzegu, które wygrało przetarg na realizację inwestycji. Firma ECM Group z Warszawy pełni rolę inwestora zastępczego. Z ramienia starosty, doradztwo w zakresie projektu i jego realizacji sprawuje Agrapool Consulting, doradca w zakresie zarządzania obiektami basenowymi, termami i aquaparkami…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST: WIESŁAW SMOLEC
WIZUALIZACJE: ARCHIWUM AUTORA